Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Doświadczenia, pokazy i zabawa. Trwa kolejny Festiwal Nauki w Warszawie

Justyna Koszewska
fot. Małgorzata Genca/Polskapresse
Festiwal Nauki to cała masa atrakcji przygotowanych z myślą o umysłach ścisłych. W programie jest aż 500 spotkań z wybitnymi naukowcami i ekspertami, a także warsztaty i pokazy dla najmłodszych.

Chcesz się dowiedzieć, ile mogą kosztować pieniądze? Masz ochotę na przyrodniczy spacer po Kampinoskim Parku Narodowym, a może twoje dziecko weźmie udział w zajęciach ze studentami medycyny, podczas których uleczone zostaną lalki, misie i inne zabawki? Festiwal Nauki to propozycja dla osób w każdym wieku - wylicza Anna Lesyng, przedstawicielka festiwalu.

Czytaj także: Centrum Nauki Kopernik coraz bardziej popularne. Inne miasta chcą wzorować się na CNK

Do 30 września w całej Warszawie organizowane będą spotkania z wybitnymi specjalistami, pokazy najnowszych odkryć techniki i pikniki naukowe. Program festiwalu zainteresuje z pewnością nie tylko umysły ścisłe, a liczba spotkań i projektów może przyprawić o zawrót głowy, nawet tej naukowej. Jakich festiwalowych propozycji nie można przegapić?

- Na pewno warto wybrać się na debaty główne, w których uczestniczą wybitni przedstawiciele różnych dziedzin nauki. Szczególnie polecam debatę "Po co Polakom Polska?", która odbędzie się 30 września. Udział w niej wezmą prof. Marek Safjan, Aleksander Smolar, Jarosław Gugała i inni wybitni eksperci z dziedziny socjologii - opowiada Anna Lesyng.

W ostatni wrześniowy weekend chętni będą mogli uczestniczyć w rozmowach ze specjalistami z dziedziny fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Spotkania będą się odbywać m.in. na wydziałach UW, w Instytucie Fizyki PAN, na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i SGGW. Po takiej porcji nowej wiedzy dobrym pomysłem będzie spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

- W tym roku zapraszamy także na spacery ulicami Warszawy, które organizowane są we współpracy z Instytutem Historii Sztuki. Uczestnicy weekendowych wycieczek poznają sekrety stołecznych ulic i zabytkowych budynków, a także posłuchają wielu ciekawostek o miejscach, które są symbolami miasta - zapowiada Lesyng.

Czytaj także: Studentka UW skonstruowała nowoczesny mikroskop

Na Festiwalu Nauki będzie także coś dla najmłodszych badaczy. - Klub Młodzieżowy to propozycja dla nieco młodszych uczestników festiwalu. Do 30 września, praktycznie codziennie, młodzi słuchacze będą mogli uczestniczyć w warsztatach o tematyce ekonomicznej, psychologicznej czy zdrowotnej. Dowiedzą się na nich m.in., kiedy trzeba zacząć zbierać na emeryturę i jakie techniki antystresowe warto stosować przed trudnymi egzaminami - opowiada przedstawicielka festiwalu.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Nauki jest bezpłatny.

Zobacz program Festiwalu Nauki 2012

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto