MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie otwarto nowoczesną Pracownię Anatomii Prawidłowej. To efekt współpracy Wojskowego Instytutu Medycznego i UW

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
W stolicy otwarto nowoczesną pracownię
W stolicy otwarto nowoczesną pracownię PAP / Szymon Pulcyn
W Wojskowym Instytucie Medycznym - Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie otwarto Pracownię Anatomii Prawidłowej. Studenci medycyny Wydziału Medycznego UW będą mogli uczyć się w niej anatomii pod okiem najlepszych fachowców. Jak przekazał minister nauki Dariusz Wieczorek, obiekt pozwoli na prowadzenie ciekawych zajęć praktycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Spis treści

Otwarcie Pracowni Anatomii Prawidłowej

We wtorek 16 kwietnia 2024 roku, w Wojskowym Instytucie Medycznym - Państwowym Instytucie Badawczym, zlokalizowanym przy ul. Szaserów 128 w Warszawie otwarto Pracownię Anatomii Prawidłowej. Obiekt powstał w ramach współpracy placówki i Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas uroczystego otwarcia, odczytano list od ministra nauki Dariusza Wieczorka.

-Dzięki państwu owocnemu współdziałaniu i zaangażowaniu studenci kierunku lekarskiego będą mogli odbywać zajęcia praktyczne pod opieką najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny. Największa i jedna z najstarszych szkół wyższych w naszym kraju, po przeszło siedemdziesięcioletniej przerwie, zdecydowała się na powrót do sięgającej 1809 roku tradycji kształcenia lekarzy - zaznaczył szef resortu.

W stolicy otwarto nowoczesną pracownię

W Warszawie otwarto nowoczesną Pracownię Anatomii Prawidłowe...

Zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii

Cieszę się, że od października ubiegłego roku, czyli od momentu, kiedy pierwsza grupa studentów przekroczyła progi Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego, jednostka stale się rozwija, nawiązując współpracę naukowo-dydaktyczną z kolejnymi partnerami, a także zapewniając studentom najwyższe standardy nauki i rozwoju zawodowego - zaznaczył Dariusz Wieczorek.

Minister nauki wyraził przekonanie, że nowo otwarta pracownia pozwoli na prowadzenie ciekawych zajęć praktycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Dodał, że doświadczenie i wiedza wysoko wykwalifikowanej kadry Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalistów z Wojskowego Instytutu Medycznego zapewnią najwyższy poziom kształcenia przyszłych elit medycznych.

Adam Struzik: UW nieustannie udowadnia, że jest uczelnią z ogromnym potencjałem i aspiracjami

Swój list gratulacyjny przekazał również marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Uniwersytet Warszawski, największy i powszechnie uznawany za jeden z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce, nieustannie udowadnia, że jest uczelnią z ogromnym potencjałem i aspiracjami - podkreślił.

Struzik ocenił, że powrót do jej struktury Wydziału Medycznego, po ponad 70 latach przerwy, to wielki sukces władz uczelni. Dodał, że nie byłoby to możliwe bez nawiązania efektywnej współpracy z Wojskowym Instytutem Medycznym - Państwowym Instytutem Badawczym. Marszałek województwa mazowieckiego podkreślił jednocześnie, że wsparcie specjalistów reprezentujących gwarantuje najwyższy poziom nauczania oraz gruntowne przygotowanie studentów do pracy z pacjentami.

Nowoczesne prosektorium

Adam Struzik pogratulował także oddania do użytku nowocześnie wyposażonego prosektorium, które, jak ocenił, wpłynie znacząco na podniesienie jakości i efektywności kształcenia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Jestem pewien, że zajęcia praktyczne odbywające się w obiekcie przy ul. Szaserów 128 w Warszawie pozwolą przyszłym lekarzom na szczegółowe poznanie anatomii człowieka, wprowadzenie wnikliwych obszarów obserwacji, badań i dyskusji - powiedział.

Podczas uroczystości głos zabrali również m.in. dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. Grzegorz Gielerak oraz rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.

Źródło: PAP

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto