Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2010. Część matematyczno-przyrodnicza - pytania i odpowiedzi

redakcja
redakcja
redakcja
Wyniki z dzisiejszego testu matematyczno-przyrodniczego opublikowaliśmy w specjalnym serwisie "Edukacja".

Część matematyczno-przyrodnicza
Egzamin obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską oraz obronę cywilną.
Na napisanie tej części uczniowie mieli 120 minut. Mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. Egzamin rozpoczął się o godz. 9 i trwał dwie godziny.  
Arkusze i odpowiedzi części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego znajdziesz w serwisie Edukacja (kliknij w link)
 
Po części humanistycznej - Wasze wrażenia
Mieli tremę i problemy ze snem. Punktualnie o godzinie 9 przystąpili do ważnego egzaminu w swoim życiu. - Nie było tak źle - mówili gimnazjaliści po wyjściu z sali.
Jak poinformowała Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, wczorajszy test w Kujawsko-Pomorskiem przebiegał spokojnie. - Nie odebraliśmy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach - powiedziała.
Test zawierał 29 zadań i sprawdzał wiedzę uczniów z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii. Większość stanowiły zadania zamknięte typu A,B,C. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące fragmentu Starego Testamentu o królu Salomonie, "Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, "Władcy pierścieni” Tolkiena. Musiała również odnieść się do rozkazu gen. Leopolda Okulickiego, skierowanego do żołnierzy Armii Krajowej. Uczniowie analizowali też wiersz Leopolda Staffa "Ciężar”.
 Wyniki są istotneRoksana i Iza, podobnie jak wielu gimnazjalistów, znacznie bardziej denerwują się dzisiejszym egzaminem. W części matematyczno-przyrodniczej trzeba będzie bowiem wykazać się wiadomościami nie tylko z matematyki, ale również fizyki, chemii czy geografii.
Wyniki dwóch testów: humanistycznego oraz matematyczno-przyrodniczego decydują o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Z każdej części można zdobyć maksymalnie po 50 punktów.
Nowi kandydaci do gimnazjów rejonowych mają natomiast czas do końca maja, aby złożyć podanie o przyjęcie do szkoły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto