Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gooral zwita 17 grudnia do spółdzielni CDQ

Redakcja
Materiały prasowe
Ethno Elektro w grudniu zabrzmi w Spółdzielni CDQ! Prekursorskie połączenie electro, drumnbassu, dubstepu i góralszczyzny okraszone barwnymi wizualizacjami będzie mocnym akcentem muzycznym na zakończenie roku. O dźwięki przed i po koncercie zadbają breakowy FatAL i drumnbassowy Simba. Po koncercie śledzikowa impreza do rana!

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.

Czytaj także: Pepsi Rocks w Hard Rock Face zaprasza na koncert Lao Che

W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…

Gooral zaczynał od występow solo, obecnie występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Tomasz Jabko Łapka (skrzypce i wokal góralski), Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art) oraz coraz częściej Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget. Pod koniec kwietnia ukazała się debiutancka płyta Goorala pt „ETHNO ELEKTRO” wydana nakłdem SP Records

Czytaj także: Wygraj podwójny bilet na drugą edycję ESVW w Powiększeniu

Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą).

W skład stałej koncertowej ekipy GOORAL Live wchodzą:
Mateusz Górny (keybaord, synth, vocal)
Tomasz Jabko Łapka (skrzypce),
Anna Wiosna Rogowska (wokal)
Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art)

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto