Goplania Inowrocław żegna IV ligę! [zdjęcia]

Porażka Goplanii Inowrocław z Krajną Sępólno Krajeńkie przekreśliła szanse gospodarzy na pozostanie w IV lidze. Inowrocławianie spadli do V ligi.

Goplania Inowrocław - Krajna Sępólno 0:3 (0:2)
Bramki: Adam Tyjas (samobójcza 29), Artur Dądela (43), Sławomir Kosmela (73).
Piłkarze Krajny do Inowrocławia przybyli w dobrych humorach. Przed meczem zrobili nawet psikusa spikerowi, podając skład, w którym widniały nazwiska Chucka Norrisa i Roberta Matei. Ogłoszenie ich przez megafon wywołało oczywiście rozbawienie wśród rozgrzewających się piłkarzy. Do samego meczu przeciw Goplanii gracze z Sępólna podeszli już jednak skoncentrowani i zagrali bez taryfy ulgowej.
Do przerwy Krajanie prowadzili 2:0, ale wynik tak do końca nie odzwierciedlał tego, co działo się na murawie. Optyczną przewagę posiadali miejscowi, ale nie mieli żadnego pomysłu na rozmontowanie defensywy Krajny. Próbowali więc głównie wrzutek piłki w pole karne, ale za każdym razem wyżej do futbolówki skakali rośli obrońcy Krajny Sławomir Kosmela i Mirosław Tyda, lub piłkę łapał bądź piąstkował Piotr Bąkowski. Goście nastawili się na kontry, ale na nierównej piaszczysto-trawiastej murawie trudno było prowadzić piłkę. Przekonał się o tym Artur Dądela, kiedy w 17. minucie otrzymał dokładne podanie od Tomasza Mrugalskiego. Zdołał co prawda ograć obrońców Goplanii, ale gdy miał już tylko przed sobą Krzysztofa Łuczaka w bramce, zdecydował się na uderzenie po ziemi. Piłka odbiła się od wystającej kępy, zmieniła kierunek i przeleciała obok słupka.
Zobacz pełną fotorelację z meczu: Goplania Inowrocław - Krajna Sępólno