Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I Marsz Papieski w Warszawie. W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędzie się marsz w obronie pamięci papieża

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
naszemiasto / archiwum
W niedzielę, 2 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Wydarzenie odbędzie się w 18. rocznicę śmierci papieża. Uczestnicy wyruszą spod Krzyża Papieskiego na pl. Piłsudskiego, skąd przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie ma odbyć się msza święta. Jak podkreślają organizatorzy, "marsz nie jest odpowiedzią na nagonkę", choć jednocześnie zachęcają do "stanięcia w obronie jego pamięci". Szczegóły poniżej.

W niedzielę, 2 kwietnia, czyli w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Uczestnicy spotkają o godz. 11.30 pod Krzyżem Papieskim na pl. Piłsudskiego, skąd przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona msza św.

Spotkajmy się pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego. Stańmy w obronie Jego pamięci. Podziękujmy wielkiemu Polakowi za pozostawioną kolejnym pokoleniom schedę miłości i wiary - zachęcają do wzięcia udziału organizatorzy.

Jak informuje portal Niezależna.pl, na pomysł organizacji wydarzenia wpadła Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. Jak podkreśliła Barbara Konarska, współorganizatorka Marszu Papieskiego, "marsz nie jest odpowiedzią na nagonkę".

Ten hejt, który jest dziś wokół św. Jana Pawła II tylko nam pokazał, że za bardzo ściszyliśmy głos narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Robimy coś, co powinno się wydarzyć, niezależnie od tego, co się obecnie dzieje. To jest potrzebne - zaznaczyła Konarska w rozmowie z portalem.

Przypomnijmy: kilka dni temu na antenie TVN24 ukazał się reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Dotyczył on kwestii tuszowania pedofilii wśród księży w okresie, w którym Karol Wojtyła pełnił funkcję kardynała krakowskiego. Reporter rozmawiał z ofiarami księży, którzy jeszcze w latach 60. podlegali kardynałowi Wojtyle, a także ich bliskimi oraz świadkami, którzy mieli osobiście informować przyszłego papieża o nadużyciach seksualnych. Autor reportażu dotarł też do kościelnych dokumentów potwierdzających działania i zaniechania Wojtyły.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto