II liga mężczyzn MOS Wola Warszawa grupa IV

Martyna Kalinowska
II liga mężczyzn MOS Wola Warszawa grupa IV: Mecz „na szczycie” dla MOS Wola Warszawa Fot. materiały prasowe
II liga mężczyzn MOS Wola Warszawa grupa IV: Mecz „na szczycie” dla MOS Wola Warszawa. W sopbotę 11 stycznia odbył się mecz „na szczycie” w II lidze mężczyzn w grupie IV. W pojedynku zmierzyły się ze sobą ekipy z czołówki tabeli – MOS Wola Warszawa zajmujący miejsce 4, oraz lider – UKS Centrum Augustów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyprowadzili dwupunktową przewagę już pierwszej fazie seta i długo nie wypuszczali jej ze swojego posiadania. Dopiero po zdobyciu przez stołecznych 17 punktu, przewaga UKS-u spadła, a liczba punktów się wyrównała.

Znak do walki dla swojego zespołu dał Paweł Sęk, który był nie do zatrzymania w polu zagrywki, zapisując na swoim koncie dwa punktowe serwisy już w pierwszej partii. Dzięki dobrej współpracy Jakuba Filipa ze skrzydłowymi oraz dobrej dyspozycji zawodników w bloku, MOS Wola Warszawa wygrał pierwszego seta do 20.

Drugi set, miał identyczny przebieg początkowy, jak premierowa odsłona. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Wójcika tym razem jednak szybciej oddaliła się na kilka „oczek”, co uspokoiło zarówno kibiców jak i samych siatkarzy z Warszawy. Pomimo gonitwy punktowej augustowian, nie udało im się zbliżyć do przeciwnika, co doprowadziło do wygrania kolejnej partii przez MOS (25:19), którzy zapisali na swoim koncie już jedencenny punkt.

II liga mężczyzn MOS Wola Warszawa grupa IV: gospodarze górą

Trzecia partia należała do gospodarzy. Górowali nad rywalem trzema punktami, jednak (14:11), po zmianom w drużynie z Augustowa, goście wysunęli się na prowadzenie w tej partii. Mimo usilnych prób siatkarzy z Rogalińskiej, szala zwycięstwa w tym secie nie przechyliła się na ich stronę, co przyczyniło się do przegranej 22:25 w trzeciej odsłonie pojedynku.

Czwarta i ostatnia partia w tym meczu to powrót dobrej gry zawodników z warszawskiej Woli. Górowali oni nad swoim rywalem i skutecznie wykorzystywali jego błędy na swoją korzyść. Kolejnymi świetnymi zagrywkami popisywał się Paweł Sęk, a jego skrzydłowi koledzy - Piotr Cichocki oraz Adam Sobolewski brylowali z nim również w akcjach ofensywnych.

Dobre zmiany w swoim zespole dali  Kajetan Kulik oraz Szymon Gregorowicz. Pokazali, jak wiele są warci w trudnych dla drużyny momentach. Mecz zakończył blokiem środkowy warszawian - Jakub Monkiewicz (25:18), a MVP spotkania został wybrany Rafał Obermeler.

II liga mężczyzn MOS Wola Warszawa grupa IV: awans gospodarzy

Dzięki wygranej za trzy punkty MOS Wola Warszawa awansował na drugie miejsce w tabeli i posiada tyle samo punktów po siedemnastu kolejkach co lider tabeli grupy IV – SKS Hajnówka (37 pkt). Kolejne spotkanie drużyna z Warszawy rozegra na wyjeździe w Wołominie, podejmując tamtejszy Huragan plasujący się obecnie na piątym miejscu, który w swoim dorobku posiada 32 „oczka”.