Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Incydent podczas otwarcia lotniska Warszawa-Radom. Zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Części maszyn spadły na prywatne posesje

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Otwarcie lotniska w Radomiu. Zderzenie dwóch samolotów podczas lotu akrobacyjnego
Otwarcie lotniska w Radomiu. Zderzenie dwóch samolotów podczas lotu akrobacyjnego PAP / Mateusz Marek
Podczas pokazu lotniczego, który miał miejsce z okazji otwarcia portu lotniczego w Radomiu doszło do kolizji dwóch samolotów. Części maszyn spadły na prywatną posesję. Pilotom nic się nie stało. Sprawę wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, a także prokuratura.

W czwartek 27 kwietnia, w czasie lotu akrobacyjnego z okazji otwarcia lotniska Warszawa-Radom doszło do zderzenia samolotów. Części maszyn spadły na prywatne posesje. Z informacji przekazanych przez Polsat News wynika, że pochodzą one z dwóch szkolno-treningowych samolotów PZL-130 Orlik.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie prywatnej posesji znaleziono części, które mogą pochodzić z samolotu. Policjanci są na miejscu i prowadzą działania, jednak w sprawie wszelkich szczegółów proszę kontaktować się z rzecznikiem prasowym żandarmerii - poinformowała w rozmowie z portalem "TVN Warszawa" podinspektor Katarzyna Kucharska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Nikomu nic się nie stało

Z relacji świadków wynika, że w wyniku zderzenia maszyn słychać było olbrzymi huk. Teren, na który spadły części samolotów, został zabezpieczony przez służby. Na miejscu czynności procesowe prowadzą prokuratorzy oraz Żandarmeria Wojskowa.

O wypadku na mediach społecznościowych poinformował między innymi poseł Konrad Frysztak, który zamieścił na Facebooku zdjęcia z miejsca upadku fragmentu samolotu.

Piloci "Orlików", które uległy kolizji podczas lotu akrobacyjnego, wylądowali bezpiecznie i nie odnieśli obrażeń.

Lotnisko Warszawa-Radom

W czwartek, 27 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie lotniska Warszawa-Radom. Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi i Berlina. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego.

Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiło PPL i wybudowało je prawie od nowa. Koszt inwestycji to ok. 800 mln zł. Port powstał z myślą głównie o przewoźnikach niskokosztowych i czarterowych.

Według PPL terminal będzie mógł na początku przyjąć ok. 1 mln pasażerów w ciągu roku, a docelowo - ponad 3 mln osób rocznie.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto