MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Internetowa mapa Warszawy rozbudowana o cmentarze i plany zagospodarowania

Andrzej Kopiecki
Screen nowego serwisu mapowego Urzędu m.st. Warszawy
Screen nowego serwisu mapowego Urzędu m.st. Warszawy mapa.um.warszawa.pl
Szukasz w swojej okolicy bankomatu, przedszkola czy apteki? Nie wiesz gdzie znajdują się strefy płatnego parkowania bądź najbliższy przystanek ZTM, PKP ? Na warszawskim portalu mapowym, przygotowanym przez Ratusz znajdą się wszystkie potrzebne informacje.

W tym tygodniu w serwisie mapowym pojawiły się nowe pozycje: Mapa Cmentarzy oraz Plany Zagospodarowania. Obecnie funkcjonują już cztery serwisy geoinformacyjne: Warszawa Dzisiaj, Warszawa Historyczna, Topograficzna Baza Danych oraz Mapa Własności - prowadzone przez Biuro Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy. Do końca roku na mapowym portalu pojawi się także nowa ortofotomapa, wykonana na podstawie zdjęć lotniczych z 2010 r. (obecna pochodzi z 2008r.). Mapy znajdziemy pod adresem www.mapa.um.warszawa.pl.

Serwis z mapami Ratusz kieruje do mieszkańców, turystów oraz inwestorów. Dzięki serwisowi łatwo odnajdziemy potrzebne nam na co dzień informacje, takie jak: lokalizacja obiektów administracji publicznej, szkół, przedszkoli, teatrów, domów kultury, obiektów sportowych, komunikacji miejskiej i wiele innych. Miłośnicy historii także znajdą coś dla siebie. Serwis mapowy Warszawa Historyczna, umożliwia obserwowanie, jak zmieniała się Warszawa od roku 1935 do 2010.

Kolejne serwisami przygotowanymi przez Urząd Miasta są Plany Zagospodarowania oraz Mapa Cmentarzy. Mapa Planów Zagospodarowania przydatna jest w zapoznaniu się z uchwalonymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, z obszarami dla których aktualnie są opracowywane plany miejscowe oraz z tymi, dla których plany miejscowe wymagają aktualizacji. Serwis może być także pomocny dla inwestorów, którzy dowiedzą się o terenach przeznaczonych pod inwestycje.

Mapa Cmentarzy, przygotowana przez Biuro Geodezji i Katastru we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora prezentuje natomiast wszystkie cmentarze zlokalizowane w Warszawie. Ratusz planuje także uruchomienie wyszukiwarki miejsc pochówku dla większości warszawskich cmentarzy. Dzięki temu w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie można pozyskać informację o osobach pochowanych na stołecznych cmentarzach. Obecnie wyszukiwarka jest udoskonalana, dlatego przez pewien czas nie wszystkie jej opcje mogą być w pełni dostępne. Dotychczas uruchomiona została wyszukiwarka miejsc pochówku w starej części Cmentarza Powązkowskiego. Do tej pory zinwentaryzowano i zamieszczono w serwisie ponad 5 tys. nagrobków. Rozbudowaną bazę informacji o miejscach pochówku możemy znaleźć także na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawa.

Oprócz map przygotowanych aktualnie przez Ratusz, warszawiacy mogą korzystać także z dwóch innych, równie przydatnych. Są to: mapa bezpieczeństwa udostępniona przez Straż Miejską oraz warszawska mapa remontów działająca dzięki pracy Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów. O mapach tych informowaliśmy już kilka miesięcy temu - Rozboje, bójki i kradzieże na mapie bezpieczeństwa Straży Miejskiej oraz Warszawska mapa remontów.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO 2024 ODC. 6

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto