MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jaka jest gwarancja dobrej pracy?

Redakcja
Archiwum WSIiZ
Archiwum WSIiZ Szymon Taranda
Młodość? Talent? Doświadczenie? Co decyduje o tym, czy pracodawca zechce Cię zatrudnić lub choćby zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną? Okazuje się, że w grę wchodzi coś zupełnie innego!

Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na badania przeprowadzone m.in. przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, wskazuje na najważniejszy czynnik. Co decyduje o zatrudnieniu absolwenta uczelni? - Nie decyduje liczba lat spędzona w szkole, ale to czy dostosowała ona program do potrzeb rynku pracy – czytamy w artykule.
Na zatrudnienie mogą liczyć absolwenci tych uczelni, które ściśle współpracują z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami, korporacjami i firmami, oraz tych, które oferują swoim studentom praktyki i staże. Nade wszystko, program nauczania musi odpowiadać aktualnym potrzebom rynku pracy.
Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce na przykładzie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. - W walce o staż, praktykę lub wymarzoną posadę na etacie Uczelnia nie pozostawia studentów samych sobie. Działające tu Biuro Karier pomaga w znalezieniu odpowiedniej oferty. Ale to nie wszystko. Pomaga także prawidłowo przygotować dokumenty aplikacyjne i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. W minionym roku na jednego studenta zarejestrowanego w bazie Biura Karier przypadło aż 3 oferty pracy – mówi Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ. Obecnie Uczelnia realizuje unijny program „WSIZ: Wiedza – Staże – Informacja – Zatrudnienie", w ramach którego studenci WSIiZ mogą liczyć na staże, za które będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy zł miesięcznie.
Oprócz praktyk i staży, Uczelnia zadbała o to, by studenci w ramach zajęć zdobywali praktyczną wiedzę w laboratoriach naukowo-dydaktycznych. Obecnie jest ich 66. Najnowsze z tych laboratoriów zlokalizowana jest w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej. Do dyspozycji studentów jest tu 17 pracowni wysokich technologii tele-informatycznych. Wśród nich są na przykład: laboratorium automatyki i robotyki, mikroskopii, zdalnej diagnostyki medycznej, grafiki 3D i 2D, a także laboratorium finansowe i pracownia kosmetologiczna. Najnowsze laboratorium mieści się w siedzibie WSIiZ w Rzeszowie i jest to Laboratorium kryminalistyczne. – W pracowni będą realizowane zajęcia z kryminalistyki i kryminologii na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studenci będą wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, opanują szerokie zastosowanie podstawowych dziedzin kryminalistyki: taktyki, techniki, strategii i metodyki kryminalistycznej - podkreśla gen. bryg. rez. dr Tomasz Bąk, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w WSIiZ.
Kandydaci na studia powinni zwracać uwagę nie tylko na kierunki, jakie oferuje uczelnia. Dla przyszłych pracodawców bardzo ważne jest praktyczne przygotowanie do zawodu, które studenci zdobywają głównie na zajęciach w specjalistycznych laboratoriach.
Kandydaci na studia mają jeszcze nieco czasu na wybór uczelni. W wielu z nich rusza właśnie II tura rekrutacji. We wspomnianej WSIiZ, rekrutacja taka rozpocznie się we wtorek 9 sierpnia i potrwa do piątku 23 września.
• Ten artykuł bierze udział w akcji "Materiał sierpnia za 100zł"

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto