Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz Arbetu

Redakcja
MMKoszalin
Już 11 czerwca 200 pracowników FS Arbet będzie świętować 20. rocznicę działania firmy. Wspólna zabawa będzie mieć uroczysty charakter. Przygotowano show w wykonaniu R. Rozmusa, fotowystawę na styropianie i prezentację historii styropianu.

Fabryka Styropianu Arbet powstała w Koszalinie – tu została umiejscowiona główna siedziba firmy i tu rozpoczął działalność pierwszy zakład produkcyjny. W kolejnych latach fabryka uruchamiała dalsze zakłady w różnych miejscach Polski.
W 1994 r. rozpoczęła produkcję druga fabryka w Golubiu-Dobrzynie (woj. kujawsko-pomorskie). W 1996 r. pod marką Arbetu zaczęła pracować fabryka w Gostyniu (woj. wielkopolskie). 2001 rok to uruchomienie fabryki w Jaśle. Piąta fabryka, w Przodkowie, powstała zaledwie 3 lata temu i jest najbardziej innowacyjnym zakładem Arbetu, a zarazem jedną z najnowocześniejszych fabrykw Europie.
W chwili obecnej Arbet zatrudnia ponad 220 osób. Produkcja styropianu to specyficzna działalność, wymagająca uwagi i dbałości o powtarzalność parametrów. Doświadczenie wielu naszych pracowników, zwłaszcza tych związanych z zakładami a Golubiu-Dobrzyniu i Jaśle, sięga początków historii produkcji styropianu w Polsce. Podczas zbliżających się obchodów jubileuszu istnienia firmy siedmioro pracowników zostanie szczególnie uhonorowanych za wieloletnią pracę dla Arbetu.
W korporacjach podział ról często bywa boleśnie oczywisty: kadra zarządzająca i stanowiska kluczowe są obsadzane przez mężczyzn, stanowiska biurowe i produkcyjne są przeznaczane dla kobiet. Arbet nie różnicuje płac ani sposobu zatrudniania kierując się wiekiem lub płcią pracowników. Warto dodać, że sześć z siedmiu zasłużonych pracowników – to kobiety.
Fabryka Styropianu ARBET wtapia się w społeczności lokalne, w których działa. Fabryki są blisko klientów, blisko pracowników, blisko miejscowych problemów. Arbet wielokrotnie wspierał inicjatywy non profit, jak na przykład budowę Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku Dzieci Niepełnosprawnych w Chrząstówku, w pobliżu Przodkowa lub remonty w ośrodku terapii dla osób z zaburzeniami kompulsywnymi. Akcje na rzecz niszowych działań kulturalnych zostały ujęte w projekt Arbet z Kulturą. Jak do tej pory firma zaangażowała się we wsparcie działalności Bałtyckiej Szkoły Fotografii, była współorganizatorem objazdowej wystawy fotografii „Portret ze świata", od lat „termoizoluje" znanych podróżników Romka i Jonasza Zańkę w trakcie ich wypraw po świecie. Novum w tego rodzaju aktywności Fabryki jest podjęcie decyzji o finansowaniu niezaleznej twórczości literackiej. Jesienią, dzięki tej inicjatywie, ukazała się najnowsza książka Dariusza Bitnera, refleksyjna proza eseistyczna zatytułowana „Jesień w Szczecinie".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto