Kadetki AKM Włocławek lepsze od zespołu Basket 25 Bydgoszcz 62:55 [zdjęcia]

Informacja nadesłana
Kadetki AKM Włocławek lepsze od zespołu Basket 25 Bydgoszcz 62:55.

Koszykarski weekend w wykonaniu zawodniczek AKM-u zakończony niesamowitym wynikiem. W sobotę 18.01.2014 kadetki AKM Włocławek odniosły swoje pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie! Po walce, emocjonującej końcówce ale wyraźnie pokonały doświadczony zespół Basket 25 Bydgoszcz.Mecz rozpoczął się od dynamicznego wejścia i faulu podczas rzutu naszej zawodniczki Gabi Jakubas. Niestety nietrafione dwa rzuty osobiste nie otworzyły wyniku tego spotkania. Za cały mecz należy pochwalić nasze zawodniczki, ale za rzuty osobiste należy się nagana. Ten element koszykarskiego rzemiosła jest na pewno do poprawy. Wynik otworzyły przeciwniczki dwoma rzutami z półdystansu za dwa punkty. Nasze dziewczęta odpowiedziały wejściem Martyny Linowskiej i po dwóch minutach był wynik 4 : 2 dla Bydgoszczy. Później faulowana Gabi Jakubas znów nie wykorzystała dwóch rzutów osobistych. To dzisiaj była naprawdę zmora dla naszych koszykarek. Na szczęście dobra obrona pozwoliła na kontrolowanie meczu i po pierwszej kwarcie na tablicy był wynik 10 : 8 dla Bydgoszczanek. Nasze dziewczęta były wyraźnie spięte, sprawiały w pierwszej kwarcie wrażenie jakby były nie rozgrzane, zmęczone, zdyszane. Pewnie to wynikało z emocji gry u siebie i obecności na trybunach licznych kibiców.Druga kwarta znów rozpoczęła się od faulu na Martynie Linowskiej i kolejnych nie trafionych dwóch osobistych. Na szczęście dzisiaj bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona co chyba staje się znakiem firmowym tego zespołu. Przechwyt piłki przez Basię Dziedzic, szybka kontra, podanie do Martyny pod koszem i są kolejne nasze dwa punkty. Kolejny przechwyt doskonale broniącej Agaty Kowalewskiej i dwa punkty trafiła Basia Dziedzic, która mimo gry w meczu z kontuzją kostki od tego momentu grała rewelacyjnie. Basia królowała na obwodzie, wejścia, rzuty z półdystansu a pod deską rządziła nasza środkowa Martyna Linowska, która korzystała z podań od Basi Dziedzic i Gabi Jakubas, trafiała lub zbierała piłki z obu tablic. Po faulu podczas rzutu Klaudia Kazanecka w końcu jako jedyna trafiła dwa osobiste i po drugiej kwarcie na tablicy był wynik 28 : 27 dla włocławianek. Wynik był otwarty i mecz jakby zaczynał się od nowa. W przerwie dziewczęta miały męską rozmowę z trenerem Łukaszem Śląszkiewiczem i Marcinem Piekarskim, którzy omówili błędy i nakazali więcej gry na naszą środkową, wysoką Martyne Linowską.Na trzecią kwartę zawodniczki AKM Włocławek wyszły w składzie Basia Dziedzic, Martyna Linowska, Amira Imanzade, Gabi Jakubas, Agata Kowalewska. Dziewczęta cała tą kwartę grały punkt za punkt, wymusiły dużo strat na przeciwniczkach, ale i same pozwoliły Bydgoszczankom na wiele zbiórek pod swoją tablicą i ponawianie ataków co kilka razy przyniosło Bydgoszczankom punkty spod kosza. Dobra obrona Amiry , Basi, Agaty, czy Lewandowskiej Ady dały nadzieję na dobry wynik. W połowie tej kwarty dynamicznymi wejściami popisała się Basia Dziedzic, która pod rząd zdobyła 6 punktów i dzięki temu cały czas koszykarki AKM-u były w grze. Na koniec kwarty Martyna Linowska skorzystała z ładnego podania Gabi Jakubas i ustaliła wynik po trzech kwartach na 41 : 42 dla Bydgoszczanek.Czwarta kwarta zapowiadała duże emocje, wynik wciąż oscylował wokół remisu. Kwartę otworzyła Basia Dziedzic kolejnymi 4 punktami z ładnych wejść i rzutów z półdystansu. I po tych punktach niestety nasza gra stanęła!! Agatka Kowalewska nie trafiła znów dwóch rzutów osobistych i na 6 min 40 sec do końca meczu przeciwniczki prowadziły dwoma punktami 47 : 45. Nasze koszykarki straciły koncentracje w obronie i dały sobie pod rząd rzucić 6 punktów. Za łatwo, za szybko traciły piłkę, grały nieskutecznie. Basia Dziedzic przy rzucie przeciwniczce założyła czapę, Martyna zebrała, podała do Gabi i ta z kontrataku trafiła za dwa. Ale i tak na 4 minuty do końca meczu Bydgoszczanki prowadziły 8 punktami 55 : 47 . Trener Szląskiewicz wziął czas, kazał bronić włocławiankom strefą i to było perfekcyjne posunięcie! Przez 4 ostatnie minuty meczu nasze zawodniczki rzuciły pod rząd 15 punktów nie tracąc żadnego! Była to doskonała gra w obronie, dobra komunikacja, zastawianie, pomaganie sobie, ta obrona kreowała szybkie kontrataki, podania, wejścia i celne rzuty. Sygnał do ataku dała Martyna Linowska, która trafiła po podaniu Gabi. Sama Gabi w końcu się odblokowała i zaczęła dobrze grać na rozegraniu, nie popełniała błędów dobrze podając do koleżanek, sama rzucając dwa punkty z faulem. Agata po ładnym zwodzie dynamicznie weszła pod kosz i łatwo zdobyła dwa punkty doprowadzając na 1 min 45 sekund do końca meczu do wyniku 54 : 55 dla Bydgoszczy. Trener wziął czas, zmienił krycie na swego i na 1 minutę i 30 sekund przed końcem meczu przy posiadaniu Bydgoszczanek zarządził mocną obronę i próbę przechwytu piłki. Wciąż jeszcze dziewczęta przegrywały jednym punktem, ale końcówka należała do naszych dwóch najlepszych zawodniczek. Najpierw po ładnej obronie, Basia Dziedzic zebrała piłkę i nie pozwoliła jej wyrwać zawodniczkom z Bydgoszczy. Później Martyna skorzystała z podania Gabi i trafiła dwa punkty wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 56: 55. Później Basia Dziedzic popisała się pięknym slalomem pomiędzy przeciwniczkami i dwukrotnie biorąc ciężar gry na swoje barki trafiła za dwa punkty wyprowadzając na 40 sekund przed końcem meczu zespół AKM-u na prowadzenie 60 : 55. Po czasie wziętym przez trenera Szląskiewicza na 12 sekund przed końcem meczu po wyprowadzeniu piłki z boku boiska Agata podała do Basi, która minęła swojego obrońcę oddała na obwód do Gabi, ta ładnie podała do Martyny, która z lewej strony po minięciu swojej przeciwniczki prawą ręką, rzutem kelnerskim ustaliła wynik spotkania na 62 : 55 dla AKM Włocławek.Fajny mecz, można powiedzieć, że było to jak do tej pory najbardziej dojrzałe koszykarskie widowisko w wykonaniu koszykarek, kadetek z AKM Włocławek. Gratulujemy wszystkim dziewczętom za walkę, dobrą obronę, ciekawe akcje i radość jakie nam, kibicom przynoszą te dziewczęta. Brawo dla trenerów, Łukasza Szląskiewicza i Marcina Piekarskiego za pracę jaką wykonują z tym zespołem i efekty jakie ona przynosi. Dzisiejsze spotkanie było naszym pierwszym zwycięstwem na własnym parkiecie za co należą się dziewczętom szczególne gratulacje.AKM Włocławek - Basket 25 Bydgoszcz 62:55 (8:10, 20:17, 13:15, 21:13)Dla AKM punkty zdobywały:Basia Dziedzic