Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub przy Młynarskiej nowym miejscem przyjaznym sąsiadom. W najbliższy weekend parapetówka

kp
Klub przy Młynarskiej nowym miejscem przyjaznym sąsiadom. W najbliższy weekend parapetówka
Klub przy Młynarskiej nowym miejscem przyjaznym sąsiadom. W najbliższy weekend parapetówka Szymon Starnawski
Na imprezowej mapie Warszawy powstaje nowa miejscówka. W najbliższy weekend odbędzie się Parapetówka na Młynarskiej, czyli w miejscu przyjaznym dla sąsiadów i otwartym na inicjatywy i pomysły mieszkańców.

Klub przy Młynarskiej nowym miejscem przyjaznym sąsiadom. W najbliższy weekend parapetówka

Klub przy ul. Młynarskiej 35a chce być miejscem, w którym mieszkańcy Warszawy będą mogli realizować swoje pomysły i inicjatywy. Ma zmienić sposób myślenia o domach kultury. Jednocześnie właściciele lokalu chcą wyjść z własną ofertą programową - będą śniadania sąsiedzkie, warsztaty dla dzieci czy wernisaże. Swoją działalność klub rozpocznie już w najbliższy weekend od zapoznawczej parapetówki.

Wydarzenia towarzyszące otwarciu potrwają aż trzy dni - od 26 do 28 lutego. W tym czasie wszyscy goście lokalu będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnego pisania razem ze słynnym projektem Loesje, zagrać na interaktywnym obrazie, poznać historię Woli, zbudować własne miasto z klocków Lego, a także zintegrować się przy grach planszowych.

Czytaj też: Murale Loesje, Warszawa. Kolejne teksty z przesłaniem na warszawskich budynkach

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na warsztaty obowiązują zapisy. Można wysyłać wiadomość na adres mailowy [email protected] lub dzwonić pod numer tel.: 22 631 30 51.

Poniżej znajdziecie szczegółowy harmonogram na każdy dzień:

Piątek, 26 lutego

17:00-20:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część I).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

Sobota, 27 lutego

9:00 – 12:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część II).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.
10:00 – 12:00 Co nas kręci na Woli? Młynów i jego wiatraki - warsztaty architektoniczne „MiastoKlocki”. Spróbujemy odtworzyć ruchliwy klimat dzielnicy z początków XIX w., budując miasto, a w nim młyny! Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.
10:00 – 13:00 Śniadanie po sąsiedzku – przynieś coś dobrego na wspólny stół i zjedz śniadanie razem z nami. Przy okazji opowiemy o nowym klubie i zachęcimy do zgłaszania własnych pomysłów na działania.
13:00 – 14:00 Siła pasji – występ pasjonatów poezji, gry na pianinie i śpiewu w wykonaniu Andrzeja Kowalczyka (didżej, prowadzący Dancingi Międzypokoleniowe) Wandy Trentowskiej (amatorka śpiewu obdarzona niskim, ciepłym głosem) Maria Sołtan-Dobrzyńska (pełna pasji miłośniczka śpiewu i poezji, prowadzi grupę Wędrowniczki), Mirosław Zygmunt i Marek Jaszczur (wolni i niezależni amatorzy działań teatralnych).
16:00 – 18:00 Wydarzenie specjalne:Wernisaż interaktywnej dźwiękowej instalacji Dotyk i Prąd.
Koncert improwizowany w wykonaniu Sean'a Palmera (aktor, wokalista, założyciel Chor eksperymentalny Gre Badanie), Pawła Szamburskiego (klarnecista, improwizator, współzałożyciel wydawnictwa muzycznego Lado ABC, członek duetu SzaZa) i Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, współtwórca Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego, członek duetu SzaZa).

Niedziela, 28 lutego

10:00 – 12:00 Wola w Ruch - tworzenie animacji poklatkowej zainspirowanej starym zdjęciem Młynowa. Podczas warsztatu stworzymy krótką filmową opowieść, łączącą przeszłość, teraźniejszość i wyobraźnię uczestników. Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.
12:00 – 13:30 Spotkanie z historią Młynowa. Zagłębimy się w przeszłość dzielnicy – wolne elekcje (pomnik), prześledzimy rozwój regionu (od terenów rolniczych i ogrodniczych po rozwój przemysłu), cmentarze ewangelickie i ważne przedwojenne obiekty Młynowa, opowiemy o etymologii nazw ulic i regionu. Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska - historyk sztuki, pomysłodawczyni Tu było, tu stało i prezeska Masław Stowarzyszenie.
13:30 – 17:00 Popołudnie z grami dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów - poprowadzi je grupa Fani Gier. Niebanalna rozrywka przy grach familijnych, logicznych, strategicznych, ekonomicznych i towarzyskich. Będzie również możliwość nauki gry w brydża.

Czytaj też: Charlotte Menora na placu Grzybowskim. Drugi lokal słynnej warszawskiej śniadaniowni



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto