Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne zmiany i utrudnienia w tunelu przy dworcu Warszawa Zachodnia. Korki na ul. Prymasa Tysiąclecia

Kamil Jabłczyński
Kamil Jabłczyński
Krystian Dobuszyński
Kolejna zmiana organizacji ruchu i ciągnący się w nieskończoność remont tunelu przy dworcu Warszawa Zachodnia - w ciągu ulicy Prymasa Tysiąclecia. Jak tym razem wygląda przejazd tunelem po zmianach? Sprawdzamy. Wiemy już, że taki taka organizacja ruchu ma zostać utrzymana do końca wakacji.

Od poniedziałku, 17 lipca, kierowcy jadący aleją Prymasa Tysiąclecia w kierunku Alej Jerozolimskich będą kierowani do środkowej części tunelu. Także dla jadących w przeciwnym kierunku zmieni się zasada poruszania. Kierowcy skręcający z Alej Jerozolimskich (od strony Włoch) w lewo w aleję Prymasa Tysiąclecia pojadą wschodnią częścią tunelu. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego. Nowe buspasy pojawią się na prawym pasie alei Prymasa Tysiąclecia, za rondem Tybetu - na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. przed rondem Zesłańców Syberyjskich oraz prawym pasie jezdni ulicy Sokołowskiego „Grzymały” prowadzącej w stronę Dworca Zachodniego.

UM Warszawa

Buspasy mają ułatwić poruszanie się pasażerom komunikacji miejskiej - w nowej nieco utrudnionej rzeczywistości tego rejonu. Nawet bez remontu tunelu okolice Ronda Zesłańców Syberyjskich należą do jednego z najbardziej zakorkowanych miejsc w stolicy. Od rana zamknięcie zachodniej części tunelu powodowało duże korki w kierunku ronda z Woli. Kierowcy jadący w tym kierunku mają obecnie do dyspozycji dwa pasy ruchu: jeden do jazdy w lewo i prosto, a drugi do jazdy prosto i w prawo. Część z nich nadal niestety zmienia pas na prawy w ostatnim momencie zwiększając korki, a także pomimo tego, że zabrania tego oznakowanie.

Przypomnijmy, że zakończenie prac w tunelu było już kilkukrotnie przekładane. Pierwotnie miały zakończyć się w 2021 roku, potem w połowie 2022 roku. W kwietniu zeszłego roku Michał Wrzosek, rzecznik prasowy wykonawcy - firmy Budimex, informował nas: ogółem prace w tunelu będą prowadzone do czwartego kwartału tego roku. Ten termin również upłynął, a prace trwają. Dlaczego? Po pierwsze, wykonawcy trudność sprawia wykonywanie ich przez cały czas przy prowadzeniu ruchu. Po drugie, jak twierdzi, miał zastać je na tyle w złym stanie, że potrzebnych było znacznie więcej prac niż początkowo zakładano.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto