Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne zwężenia i utrudnienia w Warszawie. Odkładany remont Trasy Łazienkowskiej przyprawi kierowców o ból głowy. Co ich czeka?

Kamil Jabłczyński
Kamil Jabłczyński
Zaczyna się jeden z najbardziej niezbędnych remontów w Warszawie. Niestety długo odkładany. To także początek utrudnień, które potrwają prawie trzy lata. Już niedługo Pragę, Mokotów i Śródmieście czeka komunikacyjny paraliż. Przed smak tego zapowiadany jest dla kierowców, którzy Trasą Łazienkowską od poniedziałku będą kierować sie na Pragę.

Od poniedziałku 16 sierpnia do końca miesiąca zaczną się pierwsze prace. Zwężenie będzie dotyczyć jezdni w kierunku Pragi. Od Placu Na Rozdrożu do rejonu ulicy Łazienkowskiej (przystanek Rozbrat) rozpoczną się prace związane z likwidacją buspasa i zwężeniem pozostałych pasów. Wszystko w kontekście przejęcia przez południowy wiadukt całego ruchu samochodowego. Pierwszy do rozbiórki trafi bowiem wiadukt północny (w kierunku centrum).

Gdy dojdzie do zamknięcia wiaduktu w stronę centrum, na wiadukcie południowym będą funkcjonowały po dwa pasy w każdą ze stron. Jeden z nich, w każdą ze stron, będzie buspasem. Oznacza to, że dla ruchu samochodów osobowych pozostanie po jednym pasie. Zapowiadają się kilometrowe korki na trasie. Najprawdopodobniej część mieszkańców przerzuci się na Most Siekierkowski, gdzie nieco zmniejszył się ruch po otwarciu Mostu Południowego POW. Wątpliwe jednak, żeby na tyle by uniknąć utrudnień w ruchu. Cały remont Trasy Łazienkowskiej pochłonie blisko 90 milionów złotych.

Kolejne zwężenia i utrudnienia w Warszawie. Odkładany remont...

Pojawią się ograniczenia ciężkości dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Muszą wybrać objazdy Puławską lub wspomnianą Trasą Siekierkowską. Utrudnienia potrwają do końca miesiąca, nie wiadomo jeszcze kiedy zacznie się rozbiórka wiaduktu północnego i wprowadzenie ograniczeń w ruchu.

Miasto jednak podkreśla, że możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską zostanie zachowana przez cały czas trwania inwestycji

To niezbędne, ponieważ jak informowaliśmy wcześniej bliski swojego stanu zużycia jest także Most Poniatowskiego. Na jego remont miasto również zabezpiecza około 75 milionów złotych, o czym mówił dyrektor ZDM. Nie wiadomo kiedy i w jaki sposób będą prowadzone prace na tej przeprawie. Prawie na pewno rozpoczną się przed ukończeniem prac na Trasie Łazienkowskiej. To przypada bowiem dopiero na 2024 rok. Warszawa utraci więc, przynajmniej częściowo, dwie przeprawy przez Wisłę w centrum.

Należy oczekiwać, że ruch będzie przenoszony na Most Siekierkowski i Świętokrzyski. Korków do przejazdu każdą z przepraw nie da się jednak uniknąć. To także efekt zwlekania z remontem Trasy Łazienkowskiej. O marniejących wiaduktach, które służą od wybudowania trasy i są w kiepskim stanie alarmowano wielokrotnie. Tymczasem Rafał Trzaskowski zdecydował się przeznaczyć 100 milionów złotych na budowę kładki przez Wisłę dla pieszych i rowerzystów

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto