Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koniec wielkiej inwestycji na warszawskim Bemowie. Dwie jezdnie, nowe chodniki i drogi rowerowe. W czwartek otwarcie ulicy Lazurowej

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Wideo
od 16 lat
Od czwartku 26 października, warszawscy kierowcy będą mogli korzystać z obydwu nowych jezdni ul. Lazurowej - między ul. Górczewską a trasą S8. Powstały tam również nowe chodniki, droga rowerowa oraz przystanki autobusowe. Mieszkańcy Bemowa na przebudowę ulicy czekali od blisko roku.

Koniec remontu ulicy Lazurowej

Stołeczny Ratusz przekazał najnowsze informacje w sprawie remontu ulicy Lazurowej na Bemowie. Obecnie trwają tam finalne prace drogowe. Na odcinku o długości około 500 metrów - pomiędzy trasą S8 a ul. Górczewską, powstały dwie jezdnie, nowe chodniki i droga rowerowa.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, na skrzyżowaniu z ul. Narwik wybudowana została sygnalizacja świetlna. Wzdłuż drogi stanęły nowoczesne latarnie, a dla pasażerów autobusów komunikacji miejskiej powstały nowe przystanki.

Koniec wielkiej inwestycji na Bemowie. W czwartek otwarcie ulicy Lazurowej

Koniec wielkiej inwestycji na warszawskim Bemowie. Dwie jezd...

Trwa jeszcze montaż elementów stałej organizacji ruchu i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sadzenie: 6 tys. krzewów, 5 tys. bylin i traw ozdobnych. W listopadzie zieleń wzbogacona zostanie o 95 drzew. Wśród nich dominować będą jesiony wąskolistne i klony.

Otwarcie w czwartek

Przebudowa tamtejszej drogi rozpoczęła się jesienią 2022 roku. Jako pierwsza gotowa była zachodnia część ul. Lazurowej. Kierowcy korzystają z niej już od czerwca, ale przejazd dotychczas był możliwy tylko w jednym kierunku - od trasy S8 do ul. Górczewskiej.

W czwartek 26 października, o godzinie 12:00 otwarta zostanie druga z jezdni - wschodnia, a także chodniki i droga rowerowa. Na ulicę wróci ruch dwukierunkowy. Każda z nowych jezdni będzie miała po dwa pasy. Pojawi się również możliwość zawracania przed skrzyżowaniami z ul. Górczewską i trasą S8.

Także w czwartek na ul. Lazurową i swoje stałe trasy wrócą autobusy linii 149, 167, 220 i N45.

Za inwestycję odpowiedzialny był Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Prace wykonała firma SKANSKA.

Część wielkiej inwestycji

Jak przypominają w komunikacie stołeczni urzędnicy, ul. Lazurowa od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna stanowi ostatni odcinek drogi biegnącej przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo między południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy. Droga powstawała etapami.

Jako pierwszy w 2013 roku wybudowany został fragment od Al. Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego. Następnie prace toczyły się na odcinku od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej, który był gotowy w 2015 roku. Obecnie droga od Al. Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej to al. 4 czerwca 1989 r. W 2016 r. do ruchu oddany został pierwszy przebudowany odcinek ul. Lazurowej - od ul. Połczyńskiej do ul. Sterniczej, a dwa lata później ulica była gotowa na odcinku od ul. Sterniczej do ul. Górczewskiej.

Na budowę drogi od Al. Jerozolimskich do ul. Górczewskiej wydanych zostało ok. 530 mln zł, z czego ok. 113 mln zł stanowiły środki z dotacji UE. Budowa odcinka od ul. Górczewskiej do trasy S8 odbywa się również ze wsparciem unijnym. Kwota przewidziana na realizację inwestycji w Wieloletniej Prognozie Finansowej Warszawy to ok. 24 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto