Konrad Czerniak z drugim złotym medalem na ME w pływaniu! (wideo)

Andrzej Szkocki / Głos Szczeciński
Zawodnik Wisły Puławy Konrad Czerniak zdobył złoty medal na ME w pływaniu na 100 m stylem motylkowym.

Konrad Czerniak powoli staje się największą gwiazdą polskiego pływania. Zawodnik Wisły Puławy dzisiaj, podczas drugiego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie wywalczył swój drugi złoty medal. Tym razem 22-latek okazał się najlepszy na 100 m stylem motylkowym z czasem 49,62 sekundy. Niemal o pół sekundy pobił własny rekord PolskiBój był bardzo zacięty. Czerniak wyrwał złoty medal na ostatnich metrach wyprzedzając Rosjanina Jewgienija Korotyszkina i Belga Francoisa Heersbrandta.To czwarty krążek "biało-czerwonych" w Szczecinie. – Presja po moim wyniku w Szanghaju była zdecydowanie większa. Także z tego względu to był dla mnie bardzo trudny wyścig. Na ostatnim nawrocie zdawałem sobie sprawę, że byłem drugi. W odpowiednim momencie włączyłem jednak ostatni bieg i udało się wygrać. Jewgienij Korotyszkin to rekordzista świata, dlatego pokonanie Rosjanina bardzo mnie cieszy. Wiem, że jestem w świetnej formie i to złoto to dla mnie kolejny dobry prognostyk na przyszłość – powiedział w TVP Sport Konrad Czerniak, który zdobył jubileuszowy, 60 medal dla „biało-czerwonych" na krótkim basenie.W czwartek podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył złoto na 50 m kraulem w imponującym stylu. Puławianin osiągnął wynik poniżej 21 sekund (20,88), co udało się do tej pory tylko kilkunastu pływakom. Co więcej dwukrotnie poprawiał rekord Polski na tym dystansie. Najpierw w eliminacjach (21,12), a następnie w finale, kiedy jeszcze wyśrubował najlepszy rezultat.Podopieczny trenera Kizierowskiego będzie miał jednak jeszcze okazję, żeby powiększyć swój dorobek. W sobotę będzie mógł zregenerować siły, a w niedzielę wystartuje jeszcze w eliminacjach na 50 m stylem motylkowym.