Korona Kielce - Legia Warszawa 1:4

W piątkowym spotkaniu, okrzykniętym hitem kolejki, warszawska Legia rozgromiła wicelidera ekstraklasy Koronę Kielce.

Spotkanie przebiegało korzystnie dla warszawskiego zespołu. Już w 6. minucie Michał Kucharczyk pokonał Małkowskiego i dał wojskowym prowadzenie. Później już nie było tak różowo. Kielczanie zaczęli grać i legioniści nieco się pogubili.

W 28 minucie, dzięki podaniu Markiewicza, Pavel Stano doprowadził do wyrównania, co na nowo otworzyło wynik spotkania. Wszystko zmieniło się w 31. minucie. W sytuacji sam na sam bramkarz gospodarzy sfaulował w polu karnym Radovićia, za co zobaczył czerwona kartkę. Karny wykorzystał Vrdoljak wyprowadzając swój zespół znów na prowadzenie. Osłabienie rywala błyskawicznie wykorzystali Legioniści przejmując inicjatywę i wygrywając ostatecznie 4:1.

Stołeczni piłkarze nie zawdzięczają jednak wysokiej wygranej swojej wyjątkowej grze. To ewidentnie wynik osłabienia przeciwnika. Akcje Legionistów nadal są dość chaotyczne i prowadzone bez wyraźnego planu taktycznego. Nie są to dobre wróżby na resztę sezonu, ale może coś wreszcie się zmieni w grze piłkarzy Skorży.

Korona Kielce - Legia 1:4 (1:2)

Bramki:
Legia Warszawa:
6' Kucharczyk, 35' Vrdoljak, 66' Iwański, 88' Radović