Koszykarze Sportino Inowrocław przegrali z AZS PW Warszawa [zdjęcia]

Inowrocławskiej drużynie Aleksandra Krutikowa zabrakło 5 punktów aby pokonać AZS PW Warszawa.

Sportino Inowrocław – AZS PW Warszawa 60:65 (17:17, 19:16, 13:18, 11:14)
SPORTINO: Sulowski 15 (1), Żurawski 14, Lichodzijewski 14, Żytko 6 (1), Kus 6 oraz Piotrkiewicz 3 (1), Mowlik 2, Jakóbczyk i Wierzbicki 0.AZS PW: Karwowski 14 (2), Mokros 9, Nowakowski 8 (1), Pamuła 5 (1), Wilczek 2 oraz Ponitka 10, Pietras 10, Pełka 4,
Inowrocławianie przystępowali do meczu z liderem w dobrych nastrojach, po sześciu kolejnych zwycięstwach. Zamierzali pokonać akademików i to najlepiej 3 punktami, aby być lepszym w dwumeczu (w stolicy przegrali 2 oczkami).
Gospodarze prowadzili 15:8, po skutecznych akcjach Kusa i Sulowskiego. Goście opanowali jednak nerwy i wyrównali po efektownym wsadzie Ponitki (17:17). W 2. kwarcie świetnie dysponowani byli Żurawski i Lichodzijewski. Za sprawą ich dobrej gry, prowadzili po 20.minutach 34:31. Aż 26 pkt. zdobyli z pola trzech sekund.
Inowrocławianie dobrze rozpoczęli 2. połowę Z dystansu trafił Żytko (39:33). Jednak warszawianie po raz kolejny wyrównali i wyszli na prowadzenie (51:49), gdyż kujawscy gracze seryjnie popełniali straty (aż 7 w 3. kwarcie). Początek ostatniej części spotkania był nerwowy. Mokros popełnił w 32. min. niesportowy faul na Mowliku, który jednak spudłował dwa rzuty wolne. Pierwsze punkty w 4. kwarcie zdobył Mokros. Odpowiedział Żurawski (51:53). Po "3" Piotrkiewicza Sportino przegrywało w 34. min. 54:55.
Zapis relacji na żywo TUTAJ
Żytko wyprowadził gospodarzy na prowadzenie (58:57), ale wyrównał Mokros (58:58). W kolejnej akcji błąd kroków popełnił Żytko (2/7 z gry). Doświadczony Karwowski popisał się "trójką" na 1,5 min. przed końcową syreną (58:61). Faulowany Lichodzijewski (2/6 za 1, 6/15 z gry, 14 zb.) nie trafił wolnych.
Akademicy stracili piłkę, ale znów dał o sobie znać 35-letni Karwowski (5/8 z gry, 3 zb.). Zablokował Żytkę przy próbie rzutu z dystansu. Środkowy AZS PW dodał dwa punkty z wolnych (58:63). Na dodatek Jakóbczyk popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki (złe podanie do Kusa). Mokros przypieczętował wygraną warszawian (60:65).