11 20 10 2271
WTK SSA
17 19 19 1680
ŁKS KM ŁÓDŹ
23 15 22 20WTK SSA: Słupiński 68, M. Zych 37, Jankowski 35, Barański 19, Sobczak 19, Warszawski 12, Trendewicz 11, Król 9, Wronkowski 8, Cieślakiewicz 6, Kijewski 2, Rypiński, F. Zych.Zobacz - Derby juniorów. TKM Włocławek - AKM Portofino 62:68 [zdjęcia, wideo] Zmagania rozpoczęły się od porażki z toruńskimi akademikami, choć przewaga rywali uwidoczniła się dopiero w ostatniej kwarcie. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Grzegorza Kożana bez większych problemów pokonali gospodarzy, a o losach awansu do kolejnej fazy decydował mecz z zespołem łódzkim. W drugiej kwarcie poważnej kontuzji doznał doskonale spisujący się Mariusz Zych (zdobył do tego momentu 11 pkt.). Absencja najbardziej doświadczonego zawodnika miała wpływ na niewysoką porażkę eliminującą włocławian z dalszych gier.DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU- Szczęście nam tym razem nie dopisało - powiedział G. Kożan, trener zespołu. - Po kontuzji Mariusza zabrakło gracza potrafiącego w decydujących momentach zachować spokój. Wspólnie z rozgrywającym doskonałe spotkanie Dawidem Słupińskim, który zdobył 33 punkty byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.Turniej barażowy juniorów. Zagrają AKM Portofino i TKM Włocławek Oceniając sezon trzecioligowców trzeba też pamiętać, że w końcówce szkoleniowiec dysponował składem słabszym niż w pierwszej rundzie, która zespół zakończył bez porażki. Ubył Kamil Maciejewski, nie mógł też już występować Michał Sokołowski. Obecność choćby jednego z nich w turnieju strefowym raczej zapewniłaby awans do dalszych gier.