Kujawianka nadal niepokonana u siebie w IV lidze kujawsko-pomorskiej

Michał Arciszewski
Maciej Lewandowski (biała koszulka) z 6 bramkami na koncie jest jak na razie najskuteczniejszym strzelcem zespołu Kujawianki.
Piłkarze Kujawianki Izbica w pełni zrehabilitowali się swoim kibicom za porażkę w Toruniu i w sobotnim spotkaniu 11. kolejki pokonali przed własną publicznością Unię Gniewkowo 4:2 (3:1).

06.10.2012, godz. 16 – Izbica KujawskaKujawianka Izbica Kujawska – Unia Gniewkowo 4:2 (3:1)Bramki: Tomasz Szablewski (7), Mariusz Gawroński (9), Kamil Kuropatwiński (37), Maciej Lewandowski (89) – Krystian Tomaszewski (31-karny, 55).
Kujawianka: Maciej Bednarski – Dariusz Jagodziński (48. Miłosz Gańczak), Marek Zentkiewicz, Szymon Pińkowski (90. Mateusz Jędrzejewski), Bartłomiej Mielczarek) – Paweł Manelski (46. Przemyslaw Goc), Tomasz Szablewski (63. Tomasz Mularski), Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwinski – Mariusz Gawroński, Maciej Lewandowski.
Unia: Zbigniew Baranowski – Michał Kaźmierczak, Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski, Konrad Mazurski – Bartłomiej Pędowski, Arkadiusz Makowiecki, Krystian Tomaszewski, Krzysztof Pietrzak (37. Mikołaj Ciejek) – Aleksander Kwiatkowski, Karol Kruszczyński (46. Łukasz Gac)
Żółte kartki:Dariusz Jagodziński, Paweł Manelski, Mariusz Gawroński, Marek Zentkiewicz (Kujawianka) – Oskar Kryszak, Aleksander Kwiatkowski (Unia).
Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski).
Czytaj - Kontrowersje po spotkaniu Unia Janikowa - Mień Lipno 2:1. Będzie walkower?!
Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła zagrożenie bramki Unii, gdzie po strzale z rzutu wolnego Mariusza Gawrońskiego, Zbigniew Baranowski pewnie złapał futbolówkę. W 7 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Maciej Lewandowski dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym bramkarz przyjezdnych tak niefortunnie wybił futbolówkę, że ta trafiła wprost pod nogi Tomasza Szablewskiego, który z najbliższej odległości skierował piłkę siatki. Dwie minuty później wynik podwyższył Mariusz Gawroński, który precyzyjnym strzałem po raz drugi zmusił do kapitulacji Baranowskiego. W 21 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Bartłomiej Mielczarek, ale uderzenie wychowanka Kujawianki poszybowało nad bramką Unii. Osiem minut później pierwszy raz bramce strzeżonej przez Macieja Bednarskiego zagrozili piłkarze z Gniewkowa, gdzie celny strzał Arkadiusza Makowieckiego bez problemów wybronił bramkarz Kujawianki.
W 31 minucie sędzia główny zawodów Aleksander Nowicki po faulu Bartłomieja Mielczarka na Arkadiuszu Makowieckim podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Krystian Tomaszewski i było już tylko 2:1 dla Kujawianki. Po stracie gola podopieczni Arkadiusza Dubczaka nie załamali się i dalej atakowali. Dowodem na to był m.in niecelny strzał Tomasza Szablewskiego, po dośrodkowaniu Mariusza Gawrońskiego. W 37 minucie składną akację przeprowadzili pilarze beniaminka IV ligi. Idealne podanie Łukasza Galanciaka wykorzystał Kamil Kuropatwiński, który pięknym strzałem z 20 metrów pokonał golkipera przyjezdnych. Do końca pierwszej polowy wynik nie uległ już zmianie i izbiczanie schodzili do szatni z przewagą dwóch goli.
Czytaj Terminarz i wyniki IV ligi kujawsko-pomorskiej 2012/13
Od początku drugiej połowy stroną przeważającą byli goście z Gniewkowa, którzy coraz częściej zagrażali bramce Kujawianki. Swoją przewagę udokumentowali w 55 minucie. Krystian Tomaszewski w polu karnym z łatwością ograł obrońców Kujawianki i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Macieja Bednarskiego. Trzy minuty po stracie bramki zaatakowali zawodnicy Kujawianki, ale uderzenie Macieja Lewandowskiego trafiło obok bramki Zbigniewa Baranowskiego.
W 65 minucie bliscy strzelenia czwartej bramki byli ponownie gospodarze, gdzie po dośrodkowaniu Łukasza Galanciaka strzał głową Marka Zentkiewicza z linii bramkowej wybili obrońcy Unii. Podopieczni Grzegorza Nowaczyka w tym fragmencie meczu grali coraz odważniej, czego dowodem był minimalnie niecelny strzał wprowadzonego w drugiej połowie Łukasza Gaca. W 76 minucie składną akcję przeprowadzili piłkarze Kujawianki. Łukasz Galanciak urwał się obrońcom Unii i dośrodkował idealnie wprost na głowę Mariusza Gawrońskiego, który z najbliższej odległości uderzył nad bramką. W końcówce spotkania nie mający już nic do stracenia zawodnicy z Gniewkowa ruszyli do zdecydowanych ataków, co wykorzystali gospodarze i po klasycznej kontrze Maciej Lewandowski ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Kujawianki.