Kujawianka przegrała w Toruniu w meczu 10. kolejki IV ligi

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki po trzech zwycięstwach z rzędu przegrali w sobotę z Pomorzaninem Toruń.
Pomorzanin Toruń przerwał passę trzech zwycięstw z rzędu izbickiej Kujawianki i w spotkaniu 10. kolejki IV ligi wysoko pokonał beniaminka IV ligi 6:1 (2:1). Formą strzelecką błysnął napastnik gospodarzy Łukasz Drygalski, który ustrzelił hat-tricka.

29.10.2012, godz. 13 - ToruńPomorzanin Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 6:1 (2:1)Bramki: Łukasz Drygalski (44, 56, 87-karny), Paweł Kwiatkowski (35), Krzysztof Elsner (48), Remigiusz Spychalski (76) – Mariusz Gawroński (22)
Kujawianka: Maciej Bednarski - Dariusz Jagodziński (80. Miłosz Gańczak), Szymon Pińkowski (50. Tomasz Mularski), Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek - Przemysław Goc (46. Radosław Palmowski), Tomasz Szablewski (85. Mateusz Jędrzejewski), Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwiński - Mariusz Gawroński, Maciej Lewandowski.
Żółte kartki: Bartłomiej Mielczarek, Dariusz Jagodziński (Kujawianka).
Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin).
Już w 20 minucie powinno być 0:1 dla Kujawianki, ale sędzia główny zawodów odgwizdał spalonego i nie uznał bramki Macieja Lewandowskiego. Dwie minuty później zgodnie z przepisami bramkę zdobył Mariusz Gawroński i piłkarze Kujawianki wyszli na prowadzenie. Izbiczanie prowadzeniem nie cieszyli się zbyt długo, bo już w 35 minucie po faulu na Patryku Ciężkowskim rzut karny na gola zamienił Paweł Kwiatkowski. Gdy wydawało się, że pierwsza polowy zakończy się remisem, to minutę przed zejściem piłkarzy do szatni Łukasz Drygalski pokonał Macieja Bednarskiego.
W drugiej połowie stroną przeważającą byli gospodarze, którzy już w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Goście z Izbicy Kujawskiej chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu i narażali się na groźne kontrataki. Jeden z nich wykorzystał w 48 minucie Krzysztof Elsner, który podwyższył prowadzenie. Osiem minut później swoją drugą bramkę w meczu zdobył Łukasz Drygalski. W końcówce spotkania piłkarze Pomorzanina udokumentowali swoją przewagę i zdobyli dwa kolejne gole autorstwa Spychalskiego i ponownie Drygalskiego.