Legia rozgromiła Olimpię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PP

Łukasz Szalkowski
PIŁKA NOŻNA. 1:4 przegrała grudziądzka Olimpia ze stołeczną Legią. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych strzelił w 35. minucie Piotr Ruszkul.

Po pierwszej połowie spotkania zanosiło się na niespodziankę. Olimpia po bramce Piotra Ruszkula w 35. minucie prowadziło 1:0. Legia nie potrafiła zdziałać wiele w ataku, świetnie spisywała się bowiem defensywa Biało-Zielonych.Do drugiej części spotkania gospodarze przystąpili odmienieni. Już w 51. minucie spotkania Marek Saganowski doprowadził do remisu. Dziesięć minut później było już 2:1 po bramce Jędrzejczyka.Kolejne minuty przyniosły jeszcze więcej dobrych akcji Legii, brakowało im jednak tylko wykończenia. Przysłowiową "kropkę nad i" Legioniści postawili w ostatniej fazie spotkania. W 89. minucie drugie trafienie w meczu "dołożył" Marek Saganowski. Minutę później padła czwarta bramka, której strzelcem okazał się Wladimer Dwaliszwili.Olimpia po tak wysokiej porażce ma niewielkie szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek.Legia Warszawa 4:1 Olimpia Grudziądz                                  35' Piotr Ruszkul51' Marek Saganowski,63' Artur Jędrzejczyk  89' Marek Saganowski90' Wladimer DwaliszwiliLegia: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 3. Tomasz Jodłowiec (46, 6. Michał Żewłakow), 15. Iñaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak (74, 20. Jakub Kosecki) - 32. Miroslav Radović, 5. Janusz Gol (62, 35. Daniel Łukasik), 37. Dominik Furman, 13. Wladimer Dwaliszwili, 17. Tomasz Brzyski - 9. Marek Saganowski.Olimpia: 69. Michał Wróbel - 6. Adam Banasiak (82, 33. Robert Pisarczuk), 15. Sławomir Mazurkiewicz, 13. Marcin Staniek, 16. Marcin Woźniak - 20. Adrian Frańczak, 4. Michał Łabędzki, 10. Marcin Smoliński (90, 8. Mariusz Kryszak), 9. Piotr Ruszkul, 7. Robert Szczot - 19. Maciej Rogalski (90, 21. Mateusz Górka).Żółte kartki: Furman, Łukasik - Staniek, Szczot, Banasiak, Woźniak, Pisarczuk.Przeczytaj zapis relacji live: Legia Warszawa - Olimpia Grudziądz.