Legia Warszawa - AZS Poznań. Wojskowi rozgromili najsłabszą drużynę ligi [zdjęcia]

Aleksandra Podgórska
Legia Warszawa - AZS Poznań. Wojskowi rozgromili najsłabszą drużynę ligi
Legia Warszawa - AZS Poznań. Wojskowi rozgromili najsłabszą drużynę ligi Szymon Starnawski
Legia Warszawa - AZS Poznań. W niedzielę 8 lutego podopieczni Piotra Bakuna bez problemu rozprawili się z drużyną AZS Politechnika Poznań, która w tabeli I ligi zajmuje ostatnie miejsce.

Było to trzecie spotkanie grane przez Legię na Torwarze i trzecie przez nią wygrane. Tym razem z dobrze dysponowanymi legionistami nie poradzili sobie koszykarze z Poznania. Mecz obejrzało 3800 widzów, co stanowi tegoroczny rekord frekwencji.

Choć stołeczni koszykarze do meczu przystąpili bez kilku kluczowych zawodników - Mateusza Bierwagena, Bartłomieja Bojko, Grzegorza Malewskiego i Damiana Zaperta - od początku do końca dyktowali warunki na parkiecie. W miejsce nieobecnych pojawili się gracze dotychczas drugoplanowi - Damian Cechniak i Bartłomiej Ornoch. Powrócił też po kilku tygodniach przerwy Michał Świderski.

Cechniak i Ornoch udowodnili trenerowi, że zasłużyli na to, aby na nich postawił. Ten pierwszy zdobył 8 punktów i miał 10 zbiórek, drugi natomiast zapisał na swoim koncie aż 17 oczek. Świetna w wykonaniu legionistów była zwłaszcza druga kwarta, w której przeciwnicy dali radę zdobyć zaledwie 2 punkty. Rytm gry nadawali Arkadiusz Kobus (27 punktów) oraz Michał Aleksandrowicz (18 punktów). Na przerwę Legia schodziła, prowadząc 51:18.

Przewaga gospodarzy z akcji na akcję rosła. Koszykarzom Piotra Bakuna udało się rzucić aż 18 trójek, co stanowi rekord w tym sezonie. Ostatecznie zmiażdżyli rywali 99:41.
- Do każdego przeciwnika trzeba podchodzić poważnie. Nie zlekceważyliśmy naszego rywala. Cały zespół był zmotywowany i zdeterminowany, aby osiągnąć korzystny rezultat. Zagraliśmy na dobrym poziomie i jesteśmy zadowoleni z wyniku – powiedział trener Legii Piotr Bakun. Szczególnie w obronie, gramy coraz lepiej. Mecz z Poznaniem pokazał, że idziemy w dobrym kierunku. Przestrzegam jednak przed hurraoptymizmem, ponieważ nasi ostatni rywale nie byli z najwyższej półki – dodał skrzydłowy Legii Arkadiusz Kobus.

W kolejnym meczu Legia zmierzy się na wyjeździe z liderem Stalą Ostrów Wlkp.