Legia Warszawa wicemistrzem Polski!

Mateusz Gotz
Od momentu, gdy do siatki Polonii Bytom trafił Chinyama, kibice wiedzieli, że wicemistrzem Polski będzie Legia. We wczorajszym meczu stołeczna drużyna pokonała 3:1 Polonię Bytom.

Już pierwsza akcja meczu przyniosła kibicom Legii Warszawa radość. Takesure Chinyama zdecydował się na rajd z piłką, a następnie uderzenie z dystansu, przy którym najmniejszych szans nie miał bramkarz bytomskiej Polonii, Boris Pesković.

Gospodarze dominowali w ciągu całej pierwszej połowy, ale brakowało im skuteczności. Dopiero przed przerwą obudzili się nieco bytomscy gracze i po jednej z akcji, w 42. minucie piłka odbiła się od poprzeczki bramki, strzeżonej przez Jana Muchę.

Dobrze na boisku spisywali się obcokrajowcy w barwach "Wojskowych", Chinyama oraz Ekwueme. Po zmianie stron początkowo do huraganowych ataków przystąpili bytomianie, ale nie potrafili wykorzystać naprawdę świetnych okazji. W 47. minucie meczu piłka zmierzająca do pustej bramki stołecznej Legii trafiła w obrońcę, Astiza.

Po przetrzymaniu szturmu atakować zaczęła Legia i tym razem to goście mieli wiele problemów ze złapaniem oddechu. Z minuty na minutę napór gospodarzy zwiększał się, aż w końcu w 55. minucie Marcin Smoliński dał Legii gola na 2:0.

Ambitnie grający piłkarze ze Śląska zdołali zdobyć jeszcze gola kontaktowego. W 64. minucie Zieliński okazał się lepszy w pojedynku z Janem Muchą, dając swojej drużynie nadzieję na dobry wynik. Nadzieja trwała... kilkanaście sekund, ponieważ po chwili kibice obejrzeli kolejne piękne uderzenie. Tym razem z dalekiej odległości uderzył Marcin Smoliński, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Tym strzałem gracz stołecznej drużyny ustalił wynik i przypieczętował sukces swojego zespołu.

Po końcowym gwizdku sędziego piłkarze, trener oraz cały sztab szkoleniowy odebrali na murawie medale za zdobycie wicemistrzostwa kraju. Radość przyćmił nieco protest kibiców, którzy po raz kolejny nie dopingowali swojej drużyny. Po zakończeniu spotkania zdarzało się także, iż poszczególni "fani", świętując w bardziej kameralnej atmosferze, rozbijali w mieście butelki po piwie, zaczepiając czasem przypadkowych przechodniów.

Mistrzem Polski w obecnym sezonie została Wisła Kraków, trzecie miejsce przypadło grodziskiej Dyskobolii.

Legia Warszawa - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Bramki: Takesure Chinyama (1), Marcin Smoliński (55, 66) - Michał Zieliński (64).