Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 [fotorelacja]

Po bardzo wyrównanym spotkaniu pretendująca do tytułu mistrzowskiego Legia Warszawa zremisowała z okupującym środek tabeli Zagłębiem Lubin 2:2

Legia rozpoczęła spotkanie bardzo agresywnie. Warszawiacy próbowali szybko zapewnić sobie przewagę, jednak obrona gości skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. To właśnie oni jako pierwsi mieli szanse na zdobycie bramki. Już w 7. minucie Traore był bardzo bliski zobycia prowadzenia. Piłka minęła bramkę dosłownie o centymetry.

Wojciech Skaba nie miał juz tyle szczęścia 7. minut później. Po strzale Abwo piłka ugrzęzła w siatce i Zagłębie objęło prowadzenie. Gospodarze po stracie bramki zaczęli konstruować coraz groźniejsze akcje, jednak kolejne ataki nie przynosiły wyrównania. W 22. minucie Vrdoljak był bardzo bliski wyrównania, ale Isailoviciowi udało się obronić strzał kapitana stołecznej drużyny. 15. minut później po strzale głową Kucharczyka piłka odbiła się od słupka i wróciła na boisko. Legia nadal przegrywała 1:0.

Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy Legii udało się doprowadzić do remisu. Vrdoljak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kucharczyku.

początek drugiej połowy spotkania to pokaz nieudolności ataku Legii. Najpierw Kucharczyk trafił w Isailovicia, podobnie jak dobijający strzał Chinyama. Niedługo później ponad poprzeczkę posłał piłkę Hubnik. Dopiero w 70. minucie Kucharczyk poważnie zagroził bramce Zagłębia. Jednak nie udało mu się wyprowadzić Legii na prawadzenie.

Nieliczne ataki gości nie stwarzały zagrożenia dla Skaby, jednak w 87. minucie Wolczkowi udało się wbić piłkę do bramki gospodarzy. Kibice Legii nie mogli wyjść ze zdumienia, to nie miało się prawa zdarzyć. Legioniści rzucili się do ataku. W ostatniej minucie Hubnik, po podaniu Cabrala wbił piłkę do bramki Zagłębia.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki:
Legia Warszawa:
45` Vrdoljak, 90` Hubnik

Zagłębie Lubin:
14` Abwo, 87` Wilczek