Legia zremisowała z TSG Hoffenheim 1:1 w ostatnim meczu sparingowym w Austrii

Jakub Baliński
Legia Warszawa zremisowała 1:1 z TSG Hoffenheim w ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii. Gola dla "Wojskowych" zdobył testowany przez stołeczny zespół Tamir Kahlon.

Trener Maciej Skorża desygnował do gry w piątek eksperymentalny skład. Ivica Vrdoljak zagrał wraz z Michałem Żewłakowem na środku obrony. Dzięki przesunięciu Vrdoljaka, jako dwójka defensywnych pomocników zagrali Janusz Gol i Maciej Rybus. Przed nimi spotkanie rozpoczął El Hadji Matar Gueye. Na lewej stronie pomocy wystąpił testowany Tamir Kahlon, a jako wysunięty napastnik zagrał Michał Żyro.

Skorża dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom: Michalowi Hubnikowi, Marijanowi Antoloviciowi, Inakiemu Astizowi, Dicksonowi Choto, Michałowi Kucharczykowi i Danijelowi Ljuboji.

Legia szybko strzeliła bramkę. Już w 4. minucie dośrodkowanie Macieja Rybus, strzałem głową wykorzystał Tamir Kahlon. Izraelczyk był najlepszym zawodnikiem Legii w pierwszej połowie. W 30. minucie gry Hoffenheim wyrównało. Bramkę dla niemieckiej drużyny zdobył Sven Schipplock.

W drugiej połowie trener Hoffenheim wystawił mocniejszy skład, co zaowocowało dominacją drużyny z Bundensligi w drugiej części meczu. Niemcy mieli kilka okazji do zdobycia bramki, jednak udało się dowieźć remis do końca spotkania.

Tym samym Legia zakończyła obóz przygotowawczy w Austrii, podczas którego rozegrała pięć meczów sparingowych. Wygrała z SV Horn (2:1) i SK Steyr (1:0), przegrała z MSV Duisburg (1:3) i FSV Mainz (0:3) oraz zremisowała z Hoffenheim (1:1).

TSG Hoffenheim - Legia 1:1 (1:1)
bramki: Schipplock 30' - Kahlon 4'
żółte kartki: Miroslav Radović, Janusz Gol, Jakub Wawrzyniak

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak (46' Marcin Komorowski), Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Tamir Kahlon (76' Michał Żyro), Ariel Borysiuk, Janusz Gol (76' Artur Jędrzejczyk), El Hadji Matar Gueye (46' Miroslav Radović), Maciej Rybus (86' Rafał Wolski) - Michał Żyro (46' Manu)

Hoffenheim (I połowa): Tom Starke - Andreas Beck, Josip Simunić, Jukka Raitala, Jannik Westergaard - Penjel Mlapa, Tobias Weis, Sejad Salihović, Denis Homalla, Franco Zuccolini - Sven Schipplock

Hoffenheim (II połowa): Daniel Lueck - Marvin Compper, Florian Ruck, Isaac Vorsach, Andreas Iberzberger - Sebastian Rudy, Ryan Babel, Prince Tagoe, Dominik Kaiser, Roberto Firmino - Vedad Ibisević

źródło: legia.com

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!