Liczby 3 i 1

Piter
Piter
Piter
Liczby trzy i jeden zdecydowanie w ten weekend będą się kojarzyć kibicom i zawodnikom koszalińskich drużyn, które rozgrywały w naszym mieście swoje mecze.

Na początek piłkarze Bałtyku Koszalin po ciężkim boju pokonali rezerwy grającej w trzeciej lidze Kotwicy Kołobrzeg 3 – 1. Bramki dla koszalinian zdobyli Chyła i Mazurkiewicz (2). Warto dodać, że zwycięskie dwie bramki piłkarze Bałtyku zdobyli grając w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę w drugiej połowie otrzymał Kupisz.

Koszykarze AZS-u ulegli drużynie Polpharmy Starogard Gdański 84 -87. Stan rywalizacji w tym momencie 1 – 2 dla Polpharmy (w rywalizacji do trzech zwycięstw). Warto nadmienić, że w czwartej kwarcie obserwowaliśmy pogoń koszykarzy AZS-u, gdyż po trzech odsłonach koszalinianie przegrywali 18 oczkami.
O godz. 17 po swoje kolejne zwycięstwo wyszli na boisko piłkarze Gwardii Koszalin. Mecz ze Stalą Szczecin był zacięty i co najważniejsze zwycięski, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Do przerwy nasz zespół przegrywał 0 – 1 po strzale z rzutu wolnego piłkarza Stali. Po przerwie trzy bramki zdobyli najbardziej doświadczeni gracze naszego zespołu – Ignaszewski, Szperlak i Grodzicki. Tym samym piłkarze utrzymali wspaniałą serię zwycięstw na wiosnę i umocnili się na drugim miejscu w lidze.

W niedzielę w czwartym meczu rundy play off akademicy AZS-u ponownie ulegli Polpharmie Starogard Gdański 77 – 89 i nie zdołali awansować do najlepszej czwórki w lidze.
 3 – 1 wygrana Bałtyku3 – 1 wygrana Gwardii1 – 3 przegrana w rywalizacji play off AZS-u Koszalin ( 84 – 87 i 77 – 89)

P.S. Jeżeli jesteś kibicem z Koszalina i zdarzyło się, że nie możesz być na meczu swojej ulubionej drużyny, to nie licz, że tuż po zakończeniu spotkania wynik ukaże się na stronach gk24.pl. Prędzej znajdziesz rezultat lub relację na innych stronach (np. ligowiec.pl, 90minut.pl, gwardiakoszalin.futbolowo.pl czy serwisach ogólnopolskich). W sobotę odbyły się mecze Bałtyku i Gwardii Koszalin oraz spotkanie koszykarzy AZS. W niedzielę ponownie grali koszykarze. Pisząc te słowa jest niedziela godz. 21 i żadnej wzmianki o meczach. Gdy wyślę mój skromny artykuł z wynikami, to pewnie notatki o sobotnio – niedzielnych spotkaniach od razu się na gk24.pl ukażą, wszak redaktorzy z MMKoszalin są z Głosem Koszalińskim … ściśle powiązani. Szkoda, że koszalińska gazeta nie dba o koszalińskich kibiców.