Lider AZS WSHE nie strzelił karnego, ale wygrał z Czarnymi Wierzchosławice [zdjęcia, wideo]

Lider - Czarni 2:0
Lider - Czarni 2:0 Wojciech Alabrudziński
Lider AZS WSHE nie strzelił karnego, ale wygrał z Czarnymi Wierzchosławice. Zobacz zdjęcia i wideo.

Kolorowa inauguracja wiosny. Porażki prowadzącej dwójki zaostrzają rywalizację.Na rozpoczęcie wiosny porażek doznały prowadzące w rozgrywkach zespoły z Wierzchosławic i Złotnik Kujawskich. To dodatkowo zaostrzy rywalizacje bowiem znacznie zmniejszyły się punktowe różnice pomiędzy drużynami z czołówki.Dwubramkowa porażka we Włocławku to najniższy wymiar kary jaki dotknąć mógł zespół z Wierzchosławic. Piłkarze lidera w praktyce nie stworzyli groźniejszej sytuacji pod włocławską bramkę. Podopieczni Andrzeja Żegockiego powinni prowadzenie objąć w 13. minucie jednak strzał Łukasza Lewandowskiego z karnego bramkarz Czarnych Marcin Świtalski zdołał odbić. Obronił także dobitkę włocławskiego obrońcy. Swą wyższość piłkarze Lidera udokumentowali po przerwie, gdy grając z wiatrem dwukrotnie strzałami z dystansu pokonali Świtalskiego.DOŁĄCZ DO NA NAS FACEBOOKUJeszcze bardziej dramatyczny był mecz w Aleksandrowie Kujawskim. Optyczną przewagę od początku mieli piłkarze Piasta, który przez wielu uważany jest za głównego faworyta dp awansu. Doskonale w bramce Orląt spisywał się Kacper Kościelecki. Po pół godzinie gry kontrę gospodarzy na gola zamienił najlepszy strzelec grupy Michał Witkowski. Tuż przed przerwą podwyższył jednak rozluźnienie w szykach obronnych wykorzystali goście zdobywając w doliczonym czasie kontaktową bramkę.Gdy wkrótce po przerwie Witkowski z karnego zdobył swą trzecią bramkę w meczu wydawało się, że aleksandrowianie spokojnie wygrają. Kontaktowy gol Piasta po kontrowersyjnej jedenastce zmienił sytuację, zwłaszcza że 64. min drugą żółtą kartkę zobaczył Witkowski. Goście, mimo ataków, nie zdołali jednak zmienić wyniku.Sędziowskie decyzje zaważyły też na wyniku meczu w Piotrkowie Kujawskim. Gospodarze zdobyli prowadzenie z "jedenastki", jednak po zmianie stron inicjatywa należała do gości. Zdołali wyrównać, jednak tuż po tym czerwona kartkę zobaczył Krzysztof Dróbkowski, choć zdaniem Jacka Zawidzkiego, szkoleniowca gości była to decyzja zbyt pochopna. W końcówce gospodarze zdołali zdobyć zwycięskiego gola.WYNIKI 20. KOLEJKI V LIGI - TUTAJW niepełnym składzie kończyli też mecz w Żninie piłkarze radziejowskiego Startu po czerwonej kartce Jakuba Lewandowskiego w 81. minucie. Podopieczni Tomasz Jarońskiego grający bez Dawida Igły (kartki) uwagę skupili na grze defensywnej. Piłkarzom GKS Baruchowo nie udał się rewanż za jesienną przegraną 1:7. Nie potrafili poważniej zagrozić bramce gości, którzy mogli wygrać wyżej, ale Marton Kobusa obronił w drugiej połowie jedenastkę wykonywaną przez Tomasza Krysińskiego.ZDJĘCIA Z MECZU LIDER - CZARNIZdrój, po golach Marcina Majchrzaka, zapewnił sobie komplet punktów w meczu z Grotem. Goście walczyli do końca i z pewnością sprawią wiosną niejedną niespodziankę, zwłaszcza że ligowe spotkania rozgrywać już będą w Kowalkach.DokumentacjaGKS: Kobusa - Jędrzej Tomaszewski, Jarosław Tomaszewski (89, Gerba), Kuciński, Rogalski (78, Radziszewski) - K. Chojnacki, K. Janik, K. Frąckowiak, A. Ogłodziński (65. C. Ciesielski) - K. Pyczka.KUJAWIAK LUMAC: Kunicki - J. Rudziński, (81. R. Ogłodziński), Faryński, Gawłowski, Mikołaj Jakubowski - M. Malinowski, Michał Jakubowski, Behlke, Mateusz Jakubowski (65. M. Dziedzic-Kamiński) - Niklewicz, ŚmigielLIDER AZS WSHE: Szczepańczyk - Dorsz (46, Czerwiński), D. Kowalski, Ł. Lewandowski, Karbowy - Wrześniewski, Kleczkowski (83, Krzemiński), K. Kowalski, K. Ciesielski - Bobrowski, Dudkiewicz (46, Sadowski).ORLĘTA: Kościelecki - S. Smieszny (82, Śmigielski), Czułkowski, Ł, Wesołowski - Jakubiec (67, P. Stasiak) , Brzeziński (46, Brochocki), T. Bartczak (62, Wrzeciono), Mordziński, Rutecki, Mariusz Żywica - Witkowski.SADOWNIK: Wielicki - Pietrzykowski (35, Purcelewski), Majewski, Gralak, Tyrajski (80, Katolik) - Lamparski, K. Marciniak (50, R. Morawsk), Nowak, M. Makowski - Dróbkowski, Ndao.START:Dobrzycki - Świątkowski, Świerski, Markowski, Adamkiewicz - J. Lewandowski, Roszak, Rzewudzki - Rybicki (70, Owedyk), Fijałkowski, L. Stasiak.ZDRÓJ: Wiśniewski - Modrzejewski, Jankowicz, J. Krzyżanowski, Witucki (75, Sienkiewicz) - Matuszak, Polak (82, Wróblewski), M. Makowski - Dryps (50, Nawrocki), Stawski (70, M. Krzyżanowski) - Majchrzak.ZJEDNOCZENI: Maciejewski - Kiciński,P. Mańkowski, Małachowski, Przemysław Betliński (65, M. Betliński) - Kawczyński, P. Hełminiak, S. Hełminiak, Lebioda (75, P. Kowalski), Kuligowski - Krystian Stawicki (85, Kozłowski).