Liga Europejska. Legia przegrała z PSV na wyjeździe 0:1 (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)

Łukasz Trybulski
Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z PSV Eindhoven 0:1 w meczu 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej (grupa C). Po pierwszej bardzo słabej połowie, kiedy legioniści stracili bramkę po strzale Mertensa z dystansu, w drugiej części spotkania zaprezentowali się znacznie lepiej. Niestety mimo to, zabrakło akcji po której podopieczni Maciej Skorży mogliby strzelić wyrównującego gola.

Piłkarze warszawskiego zespołu zapowiadali rehabilitację za sobotnią porażkę z Podbeskidziem Bielsko-Biała w T-Mobile Ekstraklasie (1:2). Z pokorą przyjęli kary finansowe od władz klubu i w Eindhoven mieli pokazać się z zupełnie innej strony. Jednak podopieczni Macieja Skorży w pierwszej części spotkania prezentowali się bardzo bojaźliwie. Z trudem przedostawali się w okolice pola karnego rywali i nie byli w stanie zagrozić bramce Przemysława Tytonia, który debiutował w europejskich pucharach w barwach PSV. Bramkarz reprezentacji Polski, jeśli już miał okazję do interwencji był bardzo pewny i nie popełnił żadnego błędu.

Przewaga gospodarzy przypieczętowana została w 21. minucie, kiedy to Dries Mertens wykorzystał błąd stołecznej obrony. Marcin Komorowski zablokował prostopadłe podanie, a bramkarz "Wojskowych" Dusan Kuciak nie zdążył wrócić do bramki i przepuścił strzał przy krótkim słupku.

Przewaga holenderskiego zespołu była tak duża, że strata kolejnych bramek przez Legię wydawała się kwestią czasu. Do przerwy jednak gospodarze nie zdołali podwyższyć wyniku, a po zmianie stron obraz gry uległ zmianie.

Bezproduktywnego w grze ofensywnej Legii Manu zmienił Miroslav Radovic, który wprowadził wiele ożywienia w szeregach stołecznego zespołu. Groźnie strzelali m.in. Janusz Gol i Danijel Ljuboja. Także gospodarze mieli dogodne sytuacje, a Legię przed stratą gola ratował Kuciak lub niedokładność rywali. Dlatego do końca wynik nie uległ już zmianie.

W innym spotkaniu grupy C Rapid Bukareszt wygrał na wyjeździe z Hapoelem Tel Awiw 1:0. W następnej kolejce (29 września) Legia podejmie Hapoel Tel Awiw, a Rapid Bukareszt zmierzy się u siebie z PSV Eindhoven.

Przeczytaj naszą relację z meczu PSV-Legia na drugiej stronie

90'+2 **KONIEC MECZU! Legia w pierwszym meczu w fazie grupowej przegrywa wyjazdowe spotkanie z PSV Eindhoven 0:1! **

90'+2 Kosecki świetnie strzela po podaniu Wawrzyniaka, ale Tytoń był dobrze ustawiony w bramce

90' Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych 90. minut

90' Manolev miał świetną okazję do strzelenia drugiej bramki, ale genialnie interweniuje bramkarz Legii

89' KUCIAK BRONI SAM NA SAM!

'88 Bardzo groźny strzał Ojo z dystansu. Na szczęście obok słupka

87' Gospodarze naciskają legionistów, nerwowa końcówka spotkania

87' W drużynie PSV szykuje się kolejna zmiana

86' Odgłosy wybuchów w sektorze warszawskich kibiców

85' Ljuboja z dystansu! Niewiele brakowało...

84' Ostatnie minuty pierwszego spotkania piłkarzy z Warszawy w ramach grupowej fazy LE

83' Legioniści mieli świetną okazję do strzelenia bramki, ale zabrakło dobrego strzału

82' Tytoń naciskany, wybija piłkę na aut

81' Atak pozycyjny legionistów, ale bez dobrego wykończenia

80' Maciej Rybus schodzi z boiska. Na murawie pojawił się Jakub Kosecki. Maciej Skorża przeprowadził już trzy zmiany w składzie

79' Groźna akcja PSV, Wawrzyniak dobrze blokuje strzał Strotmana

78' Legioniści grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie. Jednak formacja defensywna gospodarzy jest nadal nie do przejścia

77' Kuciak świetnie broni sam na sam z Georginio Wijnaldum

76' Dobra wrzutka PSV. Z główki bliski strzelenia bramki był Matavż

75' Akcja Legii. Vrdoljak do Ljuboji. Ten do Komorowskiego, który bardzo dobrze strzela na bramkę

74' Ile to razy Mertens zagrażał bramce Legii? I ile razy z opresji obronną ręką wychodził Kuciak? Ciężko zliczyć

73' Do końca meczu kwadrans z okładem. Legia nadal przegrywa 0:1 z PSV

72' Zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Lens. W jego miejsce wchodzi Funso Ojo

71' Piłka dynamicznie przenosi się z jednego pola karnego na drugie

70' Znowu gorąco w polu karnym drużyny Skorży. Matavż jednak na pozycji spalonej

69' Jędrzejczyk wybija na rzut rożny

'69 Faul Michała Żyro. Stały fragment gry dla drużyny PSV

68' Druga połowa znacznie bardziej dynamiczna. Piłkarze Legii grają odważniej i częściej są przy piłce. Nadal jednak brakuje dobrej, podbramkowej akcji

67' Ljuboja w pole karne, ale dzisiaj dośrodkowania legionistów wyjątkowo nieskuteczne

66' Żyro wykorzystuje pełnię sił. Wywalczył rzut rożny

65' Ciągle niebezpiecznie pod bramkę Legii

64' Rzut rożny dla PSV. Schodzi Janusz Gol. Na murawę wbiega Michał Żyro

63' Michał Żyro szykuje się do wejścia na boisko

62' Oblężenie bramki Kuciaka. Strzela Mertens, ale bramkarz Legii dobrze interweniuje

62' Borysiuk do Radovica, ale Marcelo świetnie ustawiony

61' Mertens próbował się przedzierać w pole karne Kuciaka, ale skutecznie przeszkodził mu Żewłakow

60' Szybka odpowiedź holenderskiej drużyny, na szczęście zawodnicy PSV gubią się przed szesnastym metrem

60' Jędrzejczyk wrzuca piłkę w pole karne, ale obrońcy PSV na posterunku

58' Po dobrych kilkunastu minutach gry gości, Legia trochę spuściła z tonu

57' Niebezpiecznie było pod bramką legionistów, ale Borysiuk wrócił w porę i przerwał atak PSV

56' Matavż próbował zaskoczyć bramkarza Legii strzelając z główki, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką

55' Radovic z dystansu! Niestety niecelnie. Legioniści przez dziesięć minut gry atakowali bramkę Tytonia częściej, niż przez całą pierwszą połowę

54' Matavż kontra Żewłakow, ale polski obrońca gra coraz pewniej i wygrywa ten pojedynek

53' Pressing PSV zrobił swoje. Legioniści tracą piłkę

52' Piłkarze Legii przytrzymują dłużej piłkę, ale od razu są naciskami przez rywali

51' Lens wrzuca piłkę w pole karne, ale takie piłki nie są żadnym zaskoczeniem dla Kuciaka

50' Znowu niebezpieczny Mertens, ale Żewłakow świetnie ustawiony i dobrze pilnuje Belga

49' Małe spięcie na linii Strotman-Ljuboja. Sędzia postraszył żółtym kartonikiem i przywrócił piłkarzy do pionu

48' Maciej Skorża w szatni powiedział piłkarzom Legii kilka parę mocnych słów, bo widać, że jego zawodnicy grają dynamicznej

47' Janusz Gol szuka szczęścia strzelając z dystansu, lecz piłka przelatuje nad poprzeczką

47' Rybus dośrodkowuje, Ljuboja próbuje strzelać

46' Druga połowa meczu zaczyna się od ataków gospodarzy

45' Liczymy, że serbski duet Radovic-Ljuboja rozkręci grę Legii

45' Radovic wchodzi na boisko. Na ławce usiadł Manu

Zaczynamy drugą połowę meczu Ligi Europejskiej - PSV kontra Legia

45' +1 **Koniec pierwszej połowy spotkania PSV-Legia. Gospodarze wygrywają 1:0 po strzale Mertensa w 20. min. **

45' +1 Atak Legii, dobra wrzutka Rybusa, ale Ljuboja nie doszedł do piłki

44' Sędzia dolicza dodatkową minutę

43' Piłkarze PSV dominują pod każdym względem. Ponownie zamknęli legionistów na własnej połowie

42' Kolejna próba Legii, ale złe podanie, Rybus się przewrócił i nic z tego nie wyszło

41' Faulowany Manu, legioniści zaczynają atak pozycyjny

40' Mertens strzela z ostrego kąta, ale wcześniej usłyszeliśmy gwizdek sędziego

40' Pierwsza połowa zbliża się do końca, obraz gry po 40 min. jest druzgocący

39' Zapowiadała się dobra kontra gości, ale Rybus gubi piłkę w głupi sposób

38' Manu wrzuca piłkę w pole karne, ale żaden z legionistów nie dochodzi do piłki

37' Piłkarze Skorży grają zbyt mało agresywnie

37' Wawrzyniak fauluje w bezpiecznej odległości od bramki Kuciaka

36' Niestety nic z tej akcji nie wychodzi legionistom

36' Mertens fauluje Rybusa i dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny z ostrego kąta dla Legii

35' Manu wywalczył rzut rożny

34' Złe dośrodkowanie Lensa. Futbolówkę pewnie wyłapuje Kuciak

33' Czy Legia bez Radovica jest w stanie rozegrać akcję, która zagrozi bramce PSV? Patrząc na dotychczasową grę legionistów, chyba nie bardzo

32' Po ponad dwóch kwadransach podopieczni Skorży oddali jeden strzał na bramkę Tytonia. W dodatku niecelny

31' Mertens ponownie z dystansu, ale strzał został zablokowany

30' Rzut rożny dla gospodarzy

29' Ljuboja jako jedyny zawodnik Legii potrafi minąć obrońców PSV. Serb podaje do Rybusa, ale ten był świetnie kryty

27' Legioniści próbują rozgrywać piłkę, ale zawodnicy PSV są świetnie ustawieni

26' Kuciak jest strasznie zarobiony, obrońcy Legii nie potrafią przypilnować rywali. Strzały z dystansu padają co chwilę

25' Lens biegnie przez połowę boiska, strzela i znów bramkarz Legii na posterunku

24' Manu traci piłkę i gospodarze znów wyprowadzają groźną akcję, ale tym razem Kuciak broni

23' Janusz Gol fauluje w środku pola, sędzia upomina legionistę

21' Piłkarze PSV rozkręcają się coraz bardziej, praktycznie nie wychodzą z połowy Legii

20' **GOOOOL! 1:0 dla PSV! Mertens strzela pierwszą bramkę! Belg strzela z dystansu, Kuciak bez szans **

'19 Niebezpieczne dośrodkowanie pod bramkę Kuciaka, ale Komorowski świetnie wybija piłką za linię końcową

'18 Pomimo przewagi PSV, drużyna z Holandii nie potrafi wykończyć swoich akcji

'17 Akcja gospodarzy. Zbyt łatwo legioniści pozwalają rywalom zbliżyć się do własnej bramki

'16 Gorąco pod bramką Kuciaka! Na szczęście napastnicy PSV nie trafią w piłkę

15' Pierwsza konkretna akcja Legii, ale Manu był na spalonym

14' Kolejny strzał z dystansu gospodarzy, na nasze szczęście piłkarze PSV uderzają obok bramki

13' Bramkarz Legii już kilka razy musiał popisać się swoimi umiejętnościami, a Tytoń w bramce PSV strasznie się nudzi

12' Matavż niebezpiecznie blisko strzelenia bramki, ale Słoweńca był na pozycji spalonej

11' Mertens strzela dystansu, ale Kuciak nie daje się zaskoczyć

11' Błąd Komorowskiego i rzut rożny dla PSV

9' Legioniści nie są w stanie wyprowadzić konstruktywnej akcji

8' Borysiuk znów fauluje. Tym razem na środku boiska

7' Po pierwszych nerwowych minutach, gra się trochę uspokoiła

5' Gospodarze często utrzymują się przy piłce

4' Agresywnie grają piłkarze PSV, ciężko idzie legionistą rozgrywanie piłki

3' Toivonen strzela nad bramką. Borysiuk za faul otrzymał żółtą kartkę

2' Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Broni Kuciak, ale fauluje Borysiuk i mamy rzut wolny

2' PSV gra wysokim pressingiem

1' Przy piłce gospodarze. Wszyscy legioniści na swojej połowie

18.00 Legioniści grają w nowych strojach. Zaczynają goście

18.00 Na stadionie sporo wolnych miejsc. Tylko 11 tys. kibiców w Eindhoven ogląda mecz na żywo.

17.59 Obie ekipy już na murawie. Hymn Ligi Europejskiej.

Składy

PSV: 21. Przemysław Tytoń - 2. Stanislav Manolev, 4. Marcelo, 3. Wilfried Bouma, 5. Erik Pieters - 6. Kevin Strotman, 10. Georginio Wijnaldum, 7. Ola Toivonen - Jeremian Lens, 9. Tim Matavż, 14. Dries Mertens

ławka rezerwowych: 33. Khalid Sinouh, 8. Orlando Engelaar, 16. Ibrahim Rabiu, 17. Abel Tamata, 18. Timothy Derjick, 20. Zakaria Labyad, 23. Funso Ojo

Legia: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłąkow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manu, 5. Janusz Gol, 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 31. Maciej Rybus - 28. Danijel Ljuboja

ławka rezerwowych: 84. Wojciech Skaba, 15. Inaki Astiz, 20. Jakub Kosecki, 25. Jakub Rzeźniczak, 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro, 34. Moshe Ohayon

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!