Liga Europy: Legia Warszawa przegrała ze Sportingiem 0:1 [ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJA]

msz
Legia Warszawa przegrała w rewanżowym meczu 1/16 rozgrywek Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona 0:1. Drużyna Macieja Skorży odpadła z rozgrywek. W pierwszym meczu w Warszawie padł remis 2:2.

Nie ma już polskiej drużyny w Lidze Europejskiej. Los Wisły Kraków podzieliła w czwartek późnym wieczorem Legia. Zdobywców Pucharu Polski po remisie na własnym stadionie 2:2 czekało w Lizbonie trudne zadanie. Piłkarze trenera Macieja Skorży zapowiadali, że postarają się o powtórkę z sierpnia, kiedy także po remisie 2:2 ze Spartakiem wygrali w Moskwie 3:2 i awansowali do fazy grupowej LE. Historia się jednak nie powtórzyła. Zespół z Łazienkowskiej tym razem przegrał 0:1.

Zobacz bramki z meczu Sporting-Legia w serwisie Fasthighlights.com

Na początku spotkania to Legia prezentowała się lepiej. W 14. minucie Danijel Ljuboja uciekł obrońcom i strzałem głową przelobował bramkarza gospodarzy, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Później na boisku dużo było nieporadności i chaosu z obu stron. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć korzystnej okazji do strzelenia gola i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Legia najbliżej objęcia prowadzenia była w 79. minucie, kiedy rzut wolny z linii pola karnego wykonywał Ivica Vrdoljak. Chorwat posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Z marzeń o awansie do 1/8 finału odarł polski zespół pięć minut później Matias Fernandez. Chilijczyk dośrodkował w rzutu wolnego w pole karne, gdzie nikt nie dotknął piłki i ta wpadła do bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Słowak niemal identycznego gola puścił w niedzielnym meczu ligowym z Górnikiem w Zabrzu.

W końcówce gości mogli wyrównać, ale strzał Rafała Wolskiego nogą zatrzymał Rui Patricio. Legia pożegnała się z Ligą Europejskiej, a z nią rozstają się Marcin Komorowski i Maciej Rybus. W Lizbonie rozegrali ostatni mecz w jej barwach. Przenoszą się do Tereka Grozny.

Czytaj relację z meczu na następnej stronie

SKŁADY:

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 25. Jakub Rzeźniczak, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol - 33. Michał Żyro, 31. Maciej Rybus - 28. Danijel Ljuboja

Ławka rezerwowych: 84. Wojciech Skaba, 11. Tomasz Kiełbowicz, 15. Inaki Astiz, 27. Rafał Wolski, 38. Bartosz Żurek, 7. Michal Hubnik, 18. Michał Kucharczyk

Sporting Lizbona: 1. Patricio, 47. Pereira, 4. Polga, 2. Rodriquez, 48. Insua, 14. Fernandez, 3. Carrico, 8. Schaars, 18. Carrillo, 10. Izmailov, 9. Van Volfswinkel

Ławka rezerwowych: 12. Marcelo Boeck, 93. Xandao, 11. Diego Capel, 25. Bruno Pereirinha, 26. Andre Santos, 31. Renato Neto, 32. Sebastián Ribas

Relacja

KONIEC

95. min. Sędzia kończy spotkanie. Legia okazała się słabsza od Sportingu, który strzelił bramkę w końcówce spotkania.

90. min. Najlepsza okazja Legii w II połowie. Kontra, piłkę przejmuje Hubnik, oddaje do kolegi ten strzela ale dobrze broni bramkarz Sportingu. 5 min. dolicza sędzia.

89. min. Żółta kartka dla Carrico. Rzut wolny dla Legii. Wszyscy piłkarze Legii w polu karnym Sportingu, ale nic z tego nie wychodzi.

86. min. Rzut wolny dla Sportingu. Tym razem zdecydowanie bliżej. Strzela Insua, ale obok bramki.

84. min.** Gol!** Sporting wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska. Matias uderza z kilkudziesięciu metrów w światło bramki. Nikt nie trąca piłki, która wpada do bramki.

81. min. Fenomenalna interwencja Kuciaka. Van Volfswinkel uderza główką na bramkę. Po chwili słyszymy gwizdek sędziego. Piłkarz Sportingu faulował.

78. min. Strzał z rzutu wolnego. Uderza Ivica Vrdoljak, ale niestety nad bramką.

77. min. Całkowita dominacja Legii. Piłkarze Sportingu nie wychodzą z własnej połowy. Legioniści po dobrej akcji kombinacyjnej mają rzut wolny tuż przed polem karnym.

75. min. Dobre zagranie Wolskiego. Dośrodkowuje po ziemi w pole karne, jednak szybszy bramkarz Sportingu.

73. min. Rzut wolny dla Legii. Po wrzutce skutecznie piąstkuje bramkarz Sportingu.

70. min. Ale pech Sportingu. Kolejna kontuzja. Alberto Rodriguez schodzi, w jego miejsce pojawia się Xandao.

70. min. Pierwsza zmiana w zespole Sportingu. Urazu doznaje Andre Martin Carrillo. Na Estadio Jose Alvalade pojawia się Diego Capel.

69. min. Doczekaliśmy się wykonania rzutu rożnego Legii. Po wrzutce Marcin Komorowski strzela głową, ale chybia.

69. min. Mecz jest na moment przerwany. Andre Martin Carrillo odnosi kontuzję. Z boiska schodzi Rzeźniczak. W jego miejsce Rafał Wolski.

68. min. Rzut rożny dla Legii. I zaraz drugi, tylko, że z drugiej strony boiska. Zmiany szykuje trener Sportingu.

66. min. Piłkarze i kibicie Sportingu słusznie domagają się rzutu wolnego. Bramkarz Legii łapie piłkę w ręce po podaniu Jędrzejczaka, który po głupiej zabawie przed polem karnym o mało nie stracił piłki.

63. min. Okres spokojniejszej gry. Dużo strat w środku pola po obu stronach.

61. min. 9 stopni C. w Lizbonie, a trener Sportingu Sa Pinto z rozpiętą koszulą prezentuje klatę. Jedak do Wojciecha Olejniczaka i Krzysztofa Rutkowskiego mu daleko.

59. min. Zawodnicy Legii złoszczą się na sędziego. Kolejną kartkę za dyskusję otrzymuje Ljuboja.

58. min. Zawodnicy Legii wychodzą w trójce. Szybkie podanie na lewą stronę i na bramkę uderzał Ljuboja. Strzał był jednak za słaby. Piłkę łapie Patricio.

57. min. Kontra Legii. Maciej Rybus walczył w polu karnym. Upada i domaga się rzutu karnego tak mocno, że dostał żółtą kartkę.

55. min. Zamieszanie pod polem karnym Legii. Moment ładnej gry kombinacyjnej Sportingu. Piłkę na rzut z autu wybija jednak Wawrzyniak. Piłkarze z Portugalii szybko wykonują i Pereira dobrze dośrodkowuje z prawej strony. Piłka przelatuje przez całe pole karne, a na jego końcu czekał już jeden z zawodników Sportingu. Uderza i Kuciak wybija na rzut rożny. Na szczęście nic z niego nie wychodzi.

52. min. Faul Jędrzejczyka. Dośrodkowanie z lewej flanki. Głęboka wrzutka. Za głęboka i piłka wychodzi za boisko. Stałe fragmenty nie są tym, co piłkarze z Portugalii robią dziś najlepiej. Można powiedzieć, że z dotychczasowej gry robią to nawet zdecydowanie najgorzej.

51. min. Dobry początek piłkarzy Legii. Pierwsze pięć minut to zdecydowana przewaga naszych piłkarzy.

49. min. Długie podanie z pierwszej piłki do Pereiry. Zawodnik Sportingu dośrodkowuje, ale wybijają legioniści.

47. min. Maciej Rybus zrobił zamieszanie w polu karnym Sportingu. Traci jednak piłkę i kontruje Sporting. Na szczęście Carrico traci piłkę w naszym polu karnym.

46. min. Pierwsi na murawie pojawili się piłkarze Legii. Miejmy nadzieję, że to zapowiedź gotowości i motywacji do walki. Rozpoczynamy drugą część spotkania.

PRZERWA

45. min. Sędzia kończy pierwszą część spotkania dokładnie w 45. minucie. Dobry mecz legionistów, ale brakuje klarownych sytuacji bramkowych. Po obu stronach jest też wiele strat piłki. Do szatni piłkarze schodzą z takim wynikiem, z jakim wyszli na murawę. Mamy nadzieje, że w drugiej połowie padną bramki. Albo bramka: dla Legii.

42. min. Telewizyjne powtórki potwierdzają, że legionistom należał się rzut karny. Przy dośrodkowaniu w pole karne Sportingu jeden z obrońców trącił piłkę ręką. Sędzia jednak nie zauważył tego zagrania.

41. min. Dobry mecz Legii, ale wynik nadal premiuje Sporting. Szkoda, że zawodnicy z Warszawy nie mogą wykorzystać wyraźniej słabości Portugalczyków.

38. min. Ok 25 tys. widzów na stadionie. Wiele miejsc jest pustych. Doping też z pewnością nie dodaje skrzydeł graczom Sportingu. Widać, że drużyna przechodzi kryzys, a kibice nie chcą płacić za słaby spektakl.

37. min. Rzeźniczak robi ruletę, ale niestety wyraźnie poniosła go fantazja. Zawodnik przewraca się i traci piłkę.

35. min. Żółta kartka dla Wawrzyniaka za ostry faul w środku pola na Carrico.

34. min. Walka w środku pola. Sporting utrzymuje się przy piłce. Prostopadłe podanie do Van Volfswinkela. Piłkę spod jego nóg wybija jednak Rzeźniczak.

32. min. Sporting przyśpiesza. Zawodnicy wymieniają kilka szybkich podań na jeden kontakt. Akcja kombinacyjna na prawej flance i z trudem wybija Kuciak. Kontruje Legia. Na połowie Sportingu faulowany Rybus. Rzut wolny.

28. min. Strzał z dystansu Insuy. Zawodnik kopie jednak daleko od bramki Legionistów. Piłkę łapie starszy fan Sportingu i kopie ją na boisko niczym zawodowy bramkarz.

26. min. Rzut wolny dla Sportingu po lewej stronie boiska. Dośrodkowanie w pole karne. Matias tym razem uderza celniej, jednak piłkę wybijają obrońcy ze stolicy.

22. min. Rzut wolny dla Legii. Maciej Rybus dośrodkowuje w pole karne. Na 16. metrze legioniści próbują oddać strzał, jednak obrońcy Sportingu wybijają. Jest rzut rożny. Niestety nic z niego nie wynika.

21. min. Matias z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne Legii. Uderza jednak zbyt mocno. Nie wiemy, czy celował w trybuny, czy niebo, bo z pewnością nie uderzał w światło bramki. Oby utrzymał taką formę w kolejnych zagraniach.

20. min. Ładna akcja legionistów. Szybka gra z pierwszej piłki na połowie rywala. Kiedy już napastnik Legii miał wyjść na dogodną pozycję dotyka piłki ręką. Sędzia odgwizduje rzut wolny.

19. min. Akcja Sportingu prawą flanką. Dośrodkowanie w pole karne bez problemów łapie jednak Kuciak.

18. min. Dużo strat w środku pola w obu drużynach.

15. min. Ależ szansa! Po długim podaniu do Ljuboji piłkarz wyprzedza obrońców i uderza głową kozłującą przed nim piłkę, ta przelatuje nad bramkarzem, ale niestety nie trafia w światło bramki.

12. min. Walka przy polu karnym Legii. W parterowej walce Żewłakow dotyka piłkę ręką. Rzut wolny dla Sportingu. Dośrodkowanie. Słabo wybija Kuciak. Piłka ląduje pod nogami graczy z Portugalii. Strzał jednak jednak niecelny.

11. min. Żółta kartka dla Schaars po faulu na Golu. Dośrodkowanie w pole karne Sportingu. Piłka spada na głowę Wawrzyniaka jednak ten nie trafia w bramkę.

8. min. Rzut wolny dla Sportingu. Michał Żewłakow fauluje. Z dośrodkowania w pole karne jednak nic piłkarzom z Portugalii nic nie wyszło.

7. min. Przejmujemy piłkę w środku pola. Prostopadłe podanie do Macieja Rybusa. Zawodnik Legii jednak wolniejszy od obrońcy Sportingu.

5. min. Kontra Sportingu. Dośrodkowanie z prawej flanki i z trudem wybija piłką bramkarz Legii.

3. min. Dobre pierwsze sekundy piłarzy z Łazienkowskiej. Drugi rzut rożny. Dośrodkowanie na długi słupek niestety bardzo niecelne.

2. min. Ofensywna akcja piłkarzy Legii i mamy rzut rożny. Dośrodkowanie było jednak niedokładne.

1. min. Rozpoczynamy. W Lizbonie ok. 2,5 tys. kibiców trzyma kciuki za Legię.

21.00 Początek meczu za kilka minut! Godzinę przed meczem bukmacherzy płacili 7 złotych za każdą postawioną złotówkę na wygraną Legii. Natomiast złotówka postawiona na zwycięstwo Sportingu przyniesie zysk w wysokości 1,5 zł.

20:55 Na zwycięzcę dwumeczu czeka już Manchester City, który wczoraj pokonał FC Porto.

20:50 Początek relacji "na żywo" z meczu Legii Warszawa ze Sportingiem Lizbona.

[sc]Codziennie najświeższe informacje z [a]http://warszawa.naszemiasto.pl/;Warszawy[/a] na Twoją skrzynkę. [a]http://warszawa.naszemiasto.pl/newslettery/;Zapisz się do newslettera![/a][/sc]