Liga siatkarska TKKF Radziejowianka

TKKFRADZIEJOWIANKA
W Radziejowie grali dla WOŚP.

W sali ZSM w Radziejowie rozegrano piątą kolejkę w lidze siatkarskiej uczestnicy oraz kibice włączyli się do akcji WOŚP. Datki na zakup sprzętu medycznego ratującego życie chorym dzieciom zbierały wolontariuszki Aleksandra Wojciechowska i Paulina Serocka.
W pierwszym pojedynku zmierzył się lider ligi (10 pkt) NKA Kruszwica z szóstą drużyną Olimpią Nowa Wieś ( 5 pkt) . Faworytem był lider mecz rozpoczął się pod ich dyktando prowadząc w setach 2-0 , wygrane do 20 i 22. Olimpia uporządkowała grę i wygrywała kolejno trzy sety do 18,20 i 8 i całymecz zasłużenie 3-2 zdobywając 2 pkt a Kruszwica 1 pkt.
Drugi mecz się nie odbył drużyna Amatora z Topólki nie przybyła na mecz, który miała rozegrać z Powałkowicami. Drużyna Kurantów została liderem ligi w czterech meczach nie straciła żadnego seta. Mecz pomiędzy TKKF „Radziejowianka” a Energohandlem był bardzo emocjonujący. Pierwszy set wygrany przez Energohandel 26- 24, drugi 25-20 wydawałoby się ze mecz zakończy się 3-0, ale TKKF odrobił straty doprowadzając do remisu w setach 27-25 i 32-30 . W piątym secie Energohandel wygrywa 15-10 i cały mecz 3-2 a TKKF.W ostatnim meczu zmierzyły się drużyny sąsiadujące w tabeli, Absolwenci (4 miejsce z 6 pkt) i Dobre (5 miejsce z 5 pkt) . Absolwenci rozegrali mecz w pięcioosobowym składzie Pierwszy set wygrany minimalnie przez Absolwentów do 23 drugi przegrany do 18 dwa następne wygrane do 23 i 26 i cały mecz 3-1 dla Absolwentów. Organizator zaprasza 23 stycznia na mecze szóstej kolejki, w której na pewno nie zabraknie emocji i niespodzianek: Absolwenci- Agropol, Energohandel- Dobre, Topólka-TKKF,Olimpia-Powałkowice.
1. Powałkowice                      4          12        12-0
2. NKA Kruszwica                  5          11        14-9
3. Absolwenci                        5           9         11-10
4. Energohandel                     5           8         10-8
5. Olimpia Nowa Wieś            4           7           9-8
6. Dobre                               5           5           9-10
7. Agropol Zakrzewo               4           5            7-9
8. TKKF                               4           3            6-12