Mistrz kontra pretendent 3:0. Zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

(archiwum)
(archiwum) Piotr Wrotny
W 4. kolejce Plusligi rzeszowianie pokonali bez straty seta Jastrzębski Węgiel, czwartą drużynę zeszłego sezonu, która podobnie jak Resovia zapowiada walkę o mistrzostwo Polski.

Początek spotkania był wyrównany, ale tylko w kwestii wyniku punktowego (2:2, 8:8). Lepiej w mecz weszli goście. Resovii brakowało mocnego akcentu na zagrywce, co doskonale wykorzystywali rywale. Gospodarze popełniali też więcej błędów, co powodowało, że to oni musieli gonić do remisu. Przewaga jastrzębian w końcu urosła do trzech punktów (15:18) i trener Kowal był zmuszony poprosić o czas. Przerwa przyniosła chwilowy skutek, bo udało się odrobić dwa punkty i z powrotem grać punkt za punkt (17:18, 19:20). Przyszedł czas na bardzo dobrą zagrywkę Achrema (20:21). Remisowy punkt dało ustrzelenie serwisem Martiniego. Potem było 22:21, 23:21 i jeszcze 24:21. 16-letni libero gości Kuba Popiwczak nie miał szans z taką zagrywką Alka, choć trzeba przyznać, że na przestrzeni całego meczu godnie zastąpił kontuzjowanego Damiana Wojtaszka. Ostatecznie pierwszą partię Resovia wygrała 25:22.Na otwarcie drugiego seta to Resovia była o punkt do przodu (3:2, 5:4). Szybko jednak wynik się odwrócił (5:7, 6:8, 8:10), by po chwili znów Resovia mogła objąć prowadzenie (11:10, 13:10, 15:12). Chwilę później był remis (15:15) i przewaga podopiecznych Lorenzo Bernardiego (15:17, 18:20, 22:23). Prowadzenie jednak dalej przechylało się to na jedną, to na drugą stronę jak sinusoida i Resovia zdołała wyjść jeszcze na prowadzenie i wygrać seta 25:23.W trzeciej odsłonie gospodarze długo nie czekali z budowaniem przewagi punktowej (4:1, 8:5) i co ważniejsze - potrafili ją utrzymać (14:11, 16:13), a nawet powiększać (18:14, 21:16). Jastrzębski Węgiel stać było jeszcze na dwa trzypunktowe zrywy (21:19 i 24:23), ale Resovia nie wypuściła piłki meczowej. Spotkanie zakończył atakiem z prawego skrzydła Zbigniew Bartman 25:23, który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu.Wybrane statystyki meczu:Przyjęcie: Resovia i Jastrzębie 52%Atak: Resovia 57%, Jastrzębie 51%Zagrywki punktowe: Achrem (Resovia), Bartman (Resovia) i Łasko (Jastrzębie) po 2Bloki punktowe: Nowakowski (Resovia) 7, Bartman (Resovia) 3Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) MVP: Zbigniew BartmanAsseco Resovia Rzeszów: Nowakowski (8), Tichacek (2), Kosok (4), Achrem (11), Bartman (23), Kovacević (9) i Ignaczak (libero) oraz Grzyb, Lotman. Trener Andrzej Kowal.Jastrzębski Węgiel: Łasko (16), Czarnowski (8), Martino (9), Tischer (1), Kubiak (9), Holmes (7) i Popiwczak (libero) oraz Violas (1), Polański, Gierczyński. Trener Lorenzo Bernardi.Sędziowali: Sylwester Strzylak (Radom) i Waldemar Kobienia (Opole).Widzów: ok. 4700, w tym m.in. trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i jego zastępcy Stanisław Sienko oraz Marek Ustrobiński, a także przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec. Z Jastrzębia przyjechało ok. 45 kibiców.Aktualna tabela Plusligi: 1. Zaksa Kędzierzyn-Koźle 112. Delecta Bydgoszcz 93. AZS Politechnika Warszawska 94. Asseco Resovia Rzeszów 85. Jastrzębski Węgiel 66. Effector Kielce 67. PGE Skra Bełchatów 58. Indykpol AZS Olsztyn 39. Lotos Trefl Gdańsk 010. Wkręt-met AZS Częstochowa 0Najbliższe spotkanie Asseco Resovii Rzeszów:2. kolejka fazy grupowej Ligi MistrzówPrzeciwnik: Remat Zalau (Rumunia)Kiedy: środa, 31 października 2012, godz. 20.30Gdzie: Hala im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie