Nad jeziorem Bobięcińskim pod Miastkiem wędkarze z regionu rywalizowali w VIII zawodach spinningowych

Mateusz Zarychta/dziennikarz obywatelski
Zawodnicy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Za rok znowu spotkają się w tym miejscu
Zawodnicy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Za rok znowu spotkają się w tym miejscu Mateusz Zarychta – dziennikarz obywatelski
W niedzielę nad jeziorem w Bobięcinie odbyły się VIII Otwarte Zawody Spinningowe Parami z Łodzi o Puchar Jeziora Bobięcińskiego Wielkiego. W imprezie wzięło udział ponad 60-ciu wędkarzy. Najliczniejszą grupę stanowili gospodarze z miasteckiego koła "Karaś". Nie zabrakło również wędkarzy z sąsiednich kół.

- Miło mi, że koledzy z innych kół przyjeżdżają co roku na naszą imprezę - mówi Jerzy Lubieński, główny organizator zawodów i prezes koła wędkarskiego "Karaś" w Miastku.
O godzinie 7:00 wszyscy na łodziach wypłynęli na największe jezioro lobeliowe w Europie. Przez 6 godzin zawodnicy starali się złowić jak najwięcej ryb. Tradycyjnie jednym szło lepiej, innym nieco gorzej. Jednak oprócz sportowej rywalizacji liczyła się także dobra zabawa. Z wody wyciągano przede wszystkim ryby drapieżne, głównie okonie oraz szczupaki. W tym roku największego szczupaka o długości 69 centymetrów złowił Jan Zgórka. Z kolei największym okoniem mógł pochwalić się Rafał Dobrowolski. Jego długość wynosiła 31 centymetrów.
Wśród par najlepsi okazali się Piotr Kowalewski i Mirosław Sałahub. Panowie złowili łącznie 2,41 kilograma ryb i tym samym wygrali zawody. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Jankowski i Jan Zgórka z wynikiem 2,28 kg. Trzecia pozycja przypadła Andrzejowi Bednarskiemu i Dariuszowi Szklarz - 1,99 kg.
Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Łowili koło Borzytuchomia
Wędkarskie koło PZW z Bytowa zorganizowało zawody nad jeziorem Krosnowskim (gm. Borzytuchom. Rywalizowano w kategorii spławikowej o puchar wójta Borzytuchomia.
Od samego rana 27 wędkarzy chciało złowić jak najwięcej ryb. W kategorii młodzików zwyciężył Bartosz Borek z Bytowa, który zdobył 1330 pkt. Drugi był Łukasz Mucha z Kołczygłów z 925 punktami, a trzeci Mateusz Bartosik z Miastka z 640 punktami.
Wśród seniorek zwyciężyła Jolanta Drywa z Bytowa przed Katarzyną Mach, również z Bytowa.
Najlepszym seniorem został Arkadiusz Solak z Dębnicy Kaszubskiej. Zdobył 2790 punktów. Drugie miejsce zajął Stanisław Kornaś z Miastka z 2130 punktami, a trzecie Dariusz Matuszkiewicz z Miastka (1260 punktów).
Największą rybę wyciągnął z wody Arkadiusz Solak. Był to 44-centymetrowy lin, który ważył ponad kilogram.
To ostatnie zawody w tym roku. Następne w nowym sezonie.