Niespodzianka w Izbicy. Lider przegrał z Pałuczanką

Michał Arciszewski
Niespodzianką zakończyło się sobotnie spotkanie 18. kolejki V ligi, gdzie dotychczasowy lider rozgrywek – Kujawianka Izbica Kujawska przegrała przed własną publicznością z Pałuczanką Żnin 1:2 (1:0).

WYNIKI 18. KOLEJKI
ZOBACZ, JAKO LIDER WYGRAŁ I KUJAWIANKA PRZEGRAŁA - WIDEO GOLE

Włocłavia wygrywa w Lesznie w meczu 18. kolejki III ligi
Już w 10 minucie wynik tego spotkania otworzył Damian Kotkowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Wawrzyniaka i głową pokonał Adriana Różyckiego. Dziesięć minut później dogodną okazję do podwyższenia wyniki zmarnował Paweł Manelski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Pałuczanka w tym fragmencie gry coraz odważniej sobie poczynała i często gościła pod bramką strzeżoną przez Ireneusza Szylberta. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podopieczni Leszka Piekarskiego byli blisko strzelenia wyrównującej bramki, ale strzał zawodnika Pałuczanki zmierzający wprost do bramki w ostatniej chwili wybronił bramkarz Kujawianki.
W drugiej odsłonie spotkania optyczną przewagę posiadali piłkarze Pałuczanki, którzy najwyraźniej poczuli szansę wygranej na stadionie w Izbicy Kujawskiej. Gospodarze po strzeleniu bramki cofnęli się pod własną bramką i przy nadarzającej się okazji wyprowadzali nieliczne kontry, ale obrona Pałuczanki nie dawała się zaskoczyć. Przewaga piłkarzy prowadzonych przez Leszka Piekarskiego dała efekt w 65 minucie meczu, gdzie w zamieszaniu podbramkowym Adrian Fletka doprowadził do wyrównania. Chwilę po strzeleniu bramki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Iżmanowski i w tym momencie Kujawianka grała w osłabieniu. Ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych na stadionie w Izbicy Kujawksiej bliżsi strzelenia zwycięskiego gola byli goście, którzy lepiej grali piłką i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. W 90 minucie czerwoną kartką za brutalny faul został ukarany wprowadzony w drugiej połowie obrońca gospodarzy – Przemysław Moroz. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się podziałem punktów, to w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym wykonywanym przez Mariusza Wojciechowskiego, Maciej Napierała w ogromnym zamieszaniu podbramkowym dał gościom cenne trzy punkty.
Kujawianka Izbica Kujawska – Pałuczanka Żnin 1:2 (1:0)Bramki: Damian Kotkowski (10-głową) oraz Adrian Fletka (65), Maciej Napierała (90+3).
KUJAWIANKA: Ireneusz Szylbert – Marcin Iżmanowski, Przemysław Błachewicz, Patryk Baranowski, Roman Rybiński (46. Przemysław Moroz) – Paweł Parecki (55. Radosław Kaczorowski), Marek Zentkiewicz, Tomasz Wawrzyniak, Kamil Kuropatwiński – Damian Kotkowski, Paweł Manelski.
PAŁUCZANKA: Adrian Różycki - Adrian Nowicki (63. Ryszard Łukomski), Karol Wabich, Maciej Napierała, Łukasz Cieśla - Mateusz Mikoś (55. Miron Przybyłowicz), Mariusz Wojciechowski, Marek Gwit, Adrian Fletka - Patryk Paluszkiewicz, Mateusz Stiller (80. Tomasz Superczyński).
Żółte kartki: Marcin Iżmanowski, Roman Rybiński, Paweł Manelski, Marek Zentkiewicz (Kujawianka) oraz Adrian Nowicki, Łukasz Cieśla, Mariusz Wojciechowski, Ryszard Łukomski (Pałuczanka).
Czerwone kartki: Marcin Iżmanowski (68.min, za drugą żółtą), Przemysław Moroz (90 – za faul).
Sędziował: Grzegorz Sosnowski (Toruń).