Olimpia przegrała w Legnicy. Koniec wspaniałej serii

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
Grudziądzanie po siedmiu spotkaniach bez porażki doznali jej goryczy w meczu z Miedzią Legnica.

Biało-zieloni w pierwszej części spotkania zaprezentowali się dużo słabiej od rywali, którzy stworzyli bardzo dużo groźnych sytuacji.Wynik spotkania otworzył w 36. minucie Zbigniew Zakrzewski, który najpierw strzelał z kilku metrów, ale świetnie obronił Wróbel. Dopiero za drugim razem najlepszy strzelec Miedzi skierował piłkę do siatki.Druga połowa przyniosła więcej składnych akcji grudziądzan. Dobrze spisywali się jednak obrońcy "miedziowych". W 84. minucie kontrowersyjną czerwoną kartką zobaczył Michał Wróbel. Dariusz Kubicki wykorzystał już wcześniej limit zmian, na bramce stanął więc Dariusz Kłus.Miedź Legnica 1:0 Olimpia Grudziądz 36' Zakrzewski Miedź: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Patryk Kiełpiński, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada - Wojciech Łobodziński, Radosław Bartoszewicz, Adrian Cierpka, Mateusz Szczepaniak (71 Piotr Kasperkiewicz), Piotr Madejski (76 Bartosz Machaj) - Zbigniew Zakrzewski (82 Grzegorz Bartczak).Olimpia: Michał Wróbel - Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Adam Banasiak - Łukasz Suchocki, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (79 Marcin Woźniak), Adam Cieśliński, Robert Szczot (65 Konrad Kaczmarek) - Maciej Kowalczyk (46 Dariusz Gawęcki).Żółte kartki: Madejski, Zasada, Cierpka - Gawęcki.Czerwona kartka: Mariusz Zasada (90. minuta, Miedź, za drugą żółtą) - Michał Wróbel (84. minuta, Olimpia).