Olimpia wygrała z Pogonią Szczecin i zmierzy się z Lechem Poznań!

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Niezwykle zacięte spotkanie oglądali kibice, którzy zasiedli na trybunach Stadionu Centralnego. Olimpia dopiero w dogrywce strzeliła gola i ostatecznie pokonała Pogoń Szczecin 1:0.

Grudziądzanie nie przestraszyli się beniaminka Ekstraklasy i wyszli na boisko z chęcią wygranej. Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny miały okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im wykończenia. Po podstawowym czasie gry nadal był bezbramkowy remis, musiała więc odbyć się dogrywka. Jej pierwsza połowa nadal nie przyniosła zmiany rezultatu. W 109 minucie meczu jeden z zawodników Pogoni sfaulował we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Niemal cała drużyna gości podbiegła do arbitra nie zgadzając się z decyzją. Wtedy drugą żółtą kartkę zobaczył Emil Noll i musiał opuścić boisko. Cieśliński, który w Olimpii egzekwuje rzuty karne, pewnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni.Wynik nie zmienił się już do końca i to Olimpia cieszyła się z awansu do 1/16 finału Pucharu Polski. Przeciwnikiem "biało-zielonych" będzie teraz Lech Poznań. Mecz odbędzie się 11 sierpnia na stadionie w Grudziądzu.Przeczytaj zapis relacji LIVE z meczu Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin!Olimpia Grudziądz 1:0 Pogoń Szczecin110' Adam CieślińskiOlimpia: Daniel Osiecki - Jakub Cieciura, Michał Łabędzki, Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Woźniak (107' Dawid Abramowicz) - Adrian Frańczak, Mariusz Kryszak, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Paul Grischok (64' Robert Szczot) - Piotr Ruszkul (72' Adam Cieśliński).Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Maciej Dąbrowski, Hernâni, Emil Noll - Grzegorz Bonin, Mateusz Szałek, Takafumi Akahoshi (77' Sergei Mošnikov), 20 Bartosz Ława, 16 Adrian Budka - 10 Donald Djoussé (71' Łukasz Zwoliński).