PLK: Polonia 2011 Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 83:76

Nie mają powodów do kompleksów. Beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki Polonia 2011 Warszawa pokonała na własnej hali wicemistrza Polski PGE Turów Zgorzelec. Zobacz relację i zdjęcia.

Od samego początku rozegranego w środę 27 stycznia meczu zanosiło się na sensację. Warszawiacy wyszli na boisko bez skrępowania. Szybko narzucili swoje tempo gry i zdobyli prowadzenie.

Koszykarze ze Zgorzelca nie byli sobie w stanie poradzić z celnie rzucającymi z dystansu gospodarzami.

Dzięki sześciu celnym rzutom za trzy punkty oraz agresywnej grze w obronie, zespół Polonii odskoczył gościom na dziesięć, a potem nawet na 13 punktów.

Doskonale radził sobie Dardan Berisha, a wtórował mu Jarosław Mokros. W drugiej kwarcie goście otrząsnęli się, wzmocnili obronę i zaczęli odrabiać straty. Ta część meczu należała do nich. Dzięki świetnej grze Brandona Wallace i Roberta Witki udało im się zmniejszyć przewagę Warszawiaków do 1 punktu. Jednak ci nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 42:38.

W drugiej połowie meczu goście nadal próbowali dogonić zespół Polonii. Udało im się to w 27 minucie, po rzucie za 3 punkty Roberta Witki. Jednak na koniec trzeciej kwarty Polonia nadal była na prowadzeniu.

Czwarta kwarta to walka Zgorzelczan o odebranie gospodarzom zwycięstwa. Po raz pierwszy udało im się wyjść na prowadzenie dzięki rzutom Michaela Wrighta. Ale Warszawiacy szybko odrobili stratę dwóch punktów i znowu odskoczyli coraz bardziej zdenerwowanym przeciwnikom.

Szansę na zmianę losów meczu dał im kolejny rzut z dystansu Witki i celny rzut Wrighta. Wydawało się, że stołeczna drużyna zaprzepaści zwycięstwo w samej końcówce meczu. Jednak nie dali tym razem rywalom szans i zasłużenie wygrali 7 punktami.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym meczu Rafał Bigus. Jego dwa celne rzuty z dystansu, świetne skuteczność z gry oraz dobra postawa pod koszem bardzo pomogły koszykarzom Polonii w odniesieniu zwycięstwa.