PLK: Znicz Jarosław - Polonia Azbud 76:73

Nie udało się koszykarzom Polonii Azbud wygrać wczorajszego meczu w Jarosławiu. Znicz pokonał "Czarne Koszule" 76:73 i wyrównał stan rywalizacji (1:1).

O awansie do play-off zadecyduje trzecie spotkanie obu drużyn, które odbędzie się w piątek (23. kwietnia) o godzinie 19:00 w hali Koło. W zespole Polonii nie wystąpi Mariusz Bacik, który podczas meczu w Jarosławiu doznał poważnej kontuzji – złamał kość śródręcza tak jak Josh Alexander.

Do przerwy Znicz prowadził 40:28, a to wszystko przez dużą liczbę strat. – Mieliśmy ich dużo. Dużo za dużo. Przez to graliśmy źle w ataku. Oddaliśmy tylko kilkanaście rzutów. Po przerwie zaczęliśmy odrabiać straty. Doszliśmy ich na jeden punkt. Na kilkanaście sekund przed końcem Hughes wchodził pod kosz, zdobył punkty, ale sędziowie odgwizdali mu błąd kroków. Musieliśmy faulować. Chappell trafił oba wolne. W ostatnich sekundach jeszcze Miller rzucał za trzy punkty, ale nie trafił – relacjonuje trener Wojciech Kamiński.

W piątek decydujące starcie. – Wygra drużyna, która pokaże więcej serca, zagra mądrze i z głową. Na pewno obie ekipy będą zmęczone, bo to trzy mecze w pięć dni. Mam nadzieję, że wykorzystamy przewagę własnego boiska i to my zmierzymy się z Anwilem Włocławek w pierwszej rundzie play-off – dodaje Kamiński.

Najbliższy mecz Polonia Azbud Warszawa – Znicz Jarosław w piątek (23. kwietnia) o godzinie 19:00 w hali Koło.

Znicz Jarosław - Polonia Azbud Warszawa 76:73

Kwarty: 21:13, 19:15, 19:28, 17:17.

Polonia: Nana 20pkt 14zb 7strat, Hughes 18pkt 4ast 5strat, Miller 17pkt, Nowakowski 7pkt, Przybylski 6pkt, Frasunkiewicz 3pkt, Czujkowski 2pkt, Perka 0pkt, Bacik 0pkt.

Najwięcej dla Znicza: Chappell 24pkt, Mays 16pkt, Witos 16pkt, Sarzało 10pkt.