Podwójny sukces juniorów DKŻ Dobrzyń

Ryszard Przybytek
Podium juniorów
Podium juniorów Ryszrad Przybytek
W dniach 10-12.02.2012 na Zalewie Zegrzyńskim w Nieporęcie obyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingu zimowym.

Na starcie stanęła czołówka polskich żeglarzy lodowych a aktualnymi medalistami Mistrzostw Świata Michałem Przybytkiem - AZS AWFiS Gdańsk / wicemistrz świata/ i Błażejem Błażowskim - CŻ Szczecin / brązowy medalista MŚ/. W trudnych warunkach wietrznych rozegrano 5 wyścigów. Do ostatniego wyścigu trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Michałem i Błażejem.Ostatecznie Mistrzem Polski w windsurfingu zimowym został Michał Przybytek. Prym w krajowej czołówce potwierdził duet juniorów młodszych DKŻ Kluszczyński-Furmański którzy zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal. Wyniki: Seniorzy: 1.Michał Przybytek

YKP Warszawa
9 pkt Z Mistrzostw Polski ekipa DKŻ wraca z 2 medalami i 29 punktami w systemie rywalizacji dzieci i młodzieży.Szkoda,że w Mistrzostwach nie mógł wystartować Remigiusz Niekraś. W tych warunkach wietrznych na pewno zająłby jedno z czołowych miejsc. Kolejny ważny start zawodników DKŻ czeka w połowie marca. Wtedy to w fińskim Kalajoki odbędą się Mistrzostwa Europy w windsurfingu zimowym.