Polonia wygrywa ze Śląskiem 3:0! Kapitalny debiut Michniewicza [WIDEO, ZDJĘCIA, RELACJA]

j.babal
W ostatnim niedzielnym meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Polonia Warszawa rozbiła na własnym stadionie Śląsk Wrocław 3:0. Gole dla Polonii zdobyli Dwaliszwili, Trałka oraz Teodorczyk. Był to pierwszy mecz Czesława Michniewicza jako trenera Polonii. "Czarne Koszule" ponownie włączają się do walki o europejskie puchary.

Oba zespoły przystąpiły do niedzielnej konfrontacji osłabione. Z powodu kartek w Polonii zabrakło Macieja Sadloka, Roberta Jeża i Edgara Caniego, a w Śląsku Piotra Celebana.

Początek spotkania był bardzo senny, ciekawiej zrobiło się... na trybunach. Kibice warszawskiej drużyny powiesili transparent o treści nie związanej ze sportem. Pomimo próśb spikera napis nie został zdjęty i wówczas na trybuny wkroczyło kilkunastu przedstawicieli służby ochrony. Doszło do zamieszek, użyto gazu łzawiącego, a sędzia Hubert Siejewicz musiał na kilka minut przerwać zawody.

Po wznowieniu gry Polonia zaczęła atakować szybciej. W 28. minucie po błędzie obrony Śląska w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Władimir Dwaliszwili, ale trafił wprost w Mariana Kelemena. Dziewięć minut później Polonia objęła prowadzenie. Dynamiczną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Paweł Wszołek. Po jego dośrodkowaniu w pole karne defensorzy gości za krótko wybili piłkę, dobiegł do niej Dwaliszwili i kopnął celnie do siatki. Wkrótce potem groźnie, ale minimalnie niecelnie, główkował Łukasz Teodorczyk.

Śląsk (mistrz rundy jesiennej) właściwie ani razu przed przerwą nie zagroził bramce Polonii, potwierdzając wiosenną obniżkę formy. W 55. minucie sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza, gdy po mocnym dośrodkowaniu Bruno Coutinho do bramki Kelemena trafił z bliska Łukasz Trałka.

Po strzeleniu drugiego gola grająca z kontrataku Polonia wciąż zagrażała gościom, którzy nie potrafili niczym się przeciwstawić. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 69. minucie podopieczni Michniewicza prowadzili już 3:0, tym razem bramkę po sporym zamieszaniu zdobył Teodorczyk.

CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU NA KOLEJNEJ STRONIE

90+3. min.: Koniec meczu! Polonia wygrywa 3:0!!

90+2. min.: Brzyski wywalczył rzut rożny.

90+1. min.: Sultes spartaczył kontrę Polonii, swoim beznadziejnym dośrodkowaniem.

90. min.: Zmiana w Polonii. Brzyski zmienia Dwaliszwilego. Kibice żegnają go na stojąco.

88. min.: Kolejna owacja na stojąco na K6. Tym razem dla Pawła Wszołka, którego zmienia Pavel Sultes.

86. min.: Wasiluk chciał chyba centrować, ale w ostatniej chwili zdecydował się na uderzenie na bramkę. Przyrowski łapie piłkę.

83. min.: A na boisku piłkarskie dożynki. Śląsk nie bardzo ma pomysł na atak, Polonia próbuje kontrować, ale brakuje dokładności. Nikt by nie miał pretensji do Huberta Siejewicza gdyby teraz zakończył ten mecz. Na potwierdzenie: kontra Polonii, wyjście w czterech i Bruno uderza wysoko nad bramką Kelemena.

81. min.: Polonia imponuje dzisiaj spokojną i wyważoną grą. Zupełnie inaczej niż tydzień temu w Kielcach.

79. min.: Piątek uderza z dystansu. Mocny strzał po ziemi ląduje w rękawicach Kelemena.

78. min: Zmiana w Polonii. Owacja na stojąco dla schodzącego Trałki. W jego miejsce Tosik.

77. min.: Strzał Stevanovića wysoko nad bramką.

77. min.: Będzie rzut wolny dla Śląska z trzydziestego metra przed bramką Przyrowskiego.

76. min.: Trener Lenczyk wprowadza napastnika. Sobota na ławce, na murawie Gikiewicz.

75. min.: Dwaliszwili sam na sam z Kelemenem, ale Gruzin uderza bardzo niecelnie.

74. min.: Za krótkie dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego. Nic Śląskowi dzisiaj na K6 nie wychodzi.

71. min.: Polonia idzie dalej za ciosem, a na trybunie Vip, uśmiechnięty od ucha do ucha prezes Wojciechowski.

69. min.: GOOOOL!!! TEODORCZYK!! Kapitalna akcja młodego napastnika Polonii. Dostał piłkę z głębi pola, ograł Fojuta i Pietrasiaka, jednak pierwszy pojedynek z Kelemenem przegrał. Do piłki dopadł jeszcze Cotra, przebitka, futbolówka spada pod nogi Teodorczyka i tym razem już strzał znajduje drogę do siatki. Śląsk na kolanach. Polonia prowadzi 3:0!

68. min.: Bruno na spalonym, którego nie było. Sędzia był metr od akcji.

65. min.: Ładna kontra Polonii. Wszołek zacentrował w pole karne, a tam głową próbował Dwaliszwili, jednak Gruzin przestrzelił.

64. min.: Polonia wycofała się na swoją połowę i przyjmuje praktycznie w dziesiątkę ataki Śląska. Na desancie został tylko Teodorczyk.

62. min.: Śląsk teraz próbuje atakować, ale na razie robi to bardzo nieporadnie.

60. min.: Dwie zmiany w Śląsku. Na boisku Stevanović i Wasiluk, a na ławce usiedli Madej i Socha.

60. min.: Kaźmierczak z 40. metrów ponad bramką Przyrowskiego.

59. min.: Bruno świetnie znalazł Wszołka na skrzydle, jednak Pietrasiak zdążył wybić piłkę.

57. min.: Dwaliszwili uderza z dystansu, ale Kelemen dobrze broni.

54. min.: GOOOOL!!! TRAŁKA!! Bruno w polu karnym zakręcił Tadeuszem Sochą, dograł piłkę w pole bramkowe, a tam świetnie znalazł się Łukasz Trałka, kapitan Polonii dostawił nogę i mamy już 2:0 dla Polonii.

53. min.: Kolejna wrzutka Mili i Trałka wybija na rzut rożny. Jednak sędzia pokazuje wybicie od bramki. W odpowiedzi zablokowany strzał z dystansu Dwaliszwilego.

51. min.: Przyrowski zmuszony wybijać piłkę na aut, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili i bierności obrońców.

48. min.: Dwa rzuty rożne dla Polonii, ale bez zagrożenia dla bramki Kelemena.

46. min.: Zaczynamy drugą połowę!

Przerwa: Kiepskie widowisko w pierwszej połowie. Polonia prowadzi zasłużenie i gdyby nie Marian Kelemen, mogłaby prowadzić nawet dwiema, trzema bramkami. Przyrowski praktycznie bezrobotny w pierwszy 45 minutach meczu, co świadczy o ofensywnej indolencji piłkarzy z Wrocławia.

45+4. min.: Koniec pierwszej połowy. Polonia prowadzi 1:0.

45+4. min.: Cotra uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego, ale Kelemen nie dał się zaskoczyć.

45+3. min.: Ostre wejście Cotry i jest żółta kartka. Cotra nie zagra w kolejnym meczu z Górnikiem Zabrze.

45+1. min.: Zamieszanie pod bramką Śląska po rzucie rożnym. Pawelec wybija piłkę.

45. min.: Hubert Siejewicz dolicza 4 minuty.

44. min.: Fojut na spółkę z Kelemenem powstrzymuje szarżującego Teodorczyka.

43. min.: Bruno urwał się na skrzydle, wycofał w pole karne do Wszołka, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

42. min.: Świetne wejście Cotry i centra na głowę Teodorczyka. Napastnik Polonii uderza w boczną siatkę. Szkoda.

42. min.: Mila próbował sprytnie zagrać lobem do wychodzącego Diaza, ale Kokoszka zdążył z interwencją.

40. min.: Bruno leży kontuzjowany. Lekarze są już obecnie na murawie.

38. min.: GOOOOOL! DWALISZWILI! Kapitalny rajd Wszołka lewą stroną, Socha nie zdążył wrzucić. Pomocnik Polonii wpadł w pole karne, odegrał do niepilnowanego Dwaliszwilego, a Gruzin huknął pod poprzeczkę. Polonia prowadzi 1:0!

36. min.: Rzut z autu dla Śląska. Pawelec wrzucił za długą piłkę która wpadła w rękawice bramkarza Polonii, jednak Przyrowski wypuścił piłkę z rąk, ale poszedł za nią do końca i wybił ją dalej w pole.

34. min.: Madej ograł Baszczyńskiego, ale Jodłowiec zdążył z asekuracją i wybił piłkę.

32. min.: To chyba taktyka Michniewicza. Kolejną za długą piłkę do napastników Polonii chwyta Kelemen.

29. min.: Ajjj, fatalny błąd Fojuta, Dwaliszwili był sam na sam z Kelemenem i przegrał pojedynek z bramkarzem Śląska.

27. min.: Z niczego Polonia mogła strzelić gola. Po wyrzucie z autu piłka trafiła do Dwaliszwilego, ten przy asyście obrońców obrócił się w stronę bramki i uderzył. Kelemen instynktownie obronił, a Pietrasiak zablokował dobitkę Bruno.

25. min.: No to wracamy w końcu do meczu. Kolejna długa piłka, tym razem do Bruno, ale Kelemen znów szybszy.

24. min.: Igor Gołaszewski biegnie przez boiska na Kamienną, żeby uspokoić kibiców.

23. min.: Na Kamiennej awantura kibiców z ochroną. Widać chmurę gazu i wychodzących z trybuny kibiców.

22. min.: Kelemen broni trudny strzał Bruno zza pola karnego.

21. min.: Kaźmierczak próbował strzelać, ale się poślizgnął i trafił w Jodłowca. Korner dla Śląska, ale bez zagrożenia dla Przyrowskiego.

20. min.: Ciekawa długa piłka grana do Teodorczyka pada łupem wychodzącego z bramki Kelemena.

18. min.: Madej zbyt mocno zagrywał do Diaza i tym podaniem wyrzucił go z pola karnego Polonii.

16. min.: Dwaliszwili ładnie wypuścił Teodorczyka, ale napastnik Polonii się zawahał i tym samym dał czas Sosze na skuteczną interwencję. Zaczął się doping dla "Czarnych Koszul".

15. min.: Taki mecz niedokładności mamy na Konwiktorskiej. Piłkarze zarówno Polonii, jak i Śląska, nie są w stanie wymienić między sobą więcej niż 2-3 celnych i skutecznych podań.

12. min.: Dudek zagrał zbyt mocno do Soboty. Na stadionie milczący protest kibiców Polonii. Emocji tyle co na rybach.

10. min.: Mila próbował miękko zagrać do Madeja, ale włożył w to zagranie zbyt dużo siły. Po chwili Kaźmierczak z dystansu wysoko nad bramką.

8. min.: Dwaliszwili uderza zza pola karnego, ale baaaardzo niecelnie.

7. min.: Centra Bruno wybita przez obrońców Śląska. Widać, że na razie drużyny się na wzajem badają.

5. min.: Strzał Kaźmierczaka z dystansu zablokowany przez polonistów.

2. min.: Pierwsza nieudana wrzutka w pole karnego Cotry.

1. min.: I zaczynamy!

16:59: Na trybunach jest Franciszek Smuda. A mecz poprowadzi Hubert Siejewicz.

16:55: Polonia zagra dzisiaj bez wykartkowanych Sadloka, Caniego i Jeża. Oto składy:

Polonia:Sebastian Przyrowski- Marcin Baszczyński, Djordje Cotra, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka - Paweł Wszołek, Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Łukasz Trałka- Władimir Dwaliszwili,Łukasz Teodorczyk

Śląsk: Marian Kelemen- Mariusz Pawelec, Jarosław Fojut, Dariusz Pietrasiak, Tadeusz Socha - Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Dudek, Łukasz Madej - Cristian Diaz

16:50: Witam! W Warszawie świeci słońce, choć jest chłodno. A na Konwiktorskiej na pewno będzie gorąco. Dzisiaj debiut Czesława Michniewicza. Zadziała tzw. efekt nowej miotły? Przekonamy się za dwie godziny.