Polscy siatkarze pokonali w meczu towarzyskim reprezentację Czech 3:0 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Karolina Kaczmarczyk, Katarzyna Kujawa
Reprezentacja Polski podczas meczu towarzyskiego z reprezentacją Czech
Reprezentacja Polski podczas meczu towarzyskiego z reprezentacją Czech Fot. Polskapresse
W piątek 11 listopada reprezentacja Polski w piłce siatkowej pokonała w meczu towarzyskim Czechów 3:0. Mecz rozegrano przy komplecie kibiców w Arenie Legionowo. Następne spotkanie zostanie rozegrane 12 listopada o godz. 14.30.

W tym roku polscy siatkarze dwukrotnie zmierzyli się z Czechami. Na Memoriale im. Huberta Wagnera nasi południowi sąsiedzi pokonali podopiecznych Anastaziego 3:0. Reprezentanci kraju zrewanżowali się podczas Mistrzostw Europy. Walka o ćwierćfinał zakończyła się sukcesem dla biało-czerwonych (3:1).

Sparingi w podwarszawskim Legionowie to ostatnia szansa sprawdzenia swoich sił przed Pucharem Świata w Japonii. Do Azji kadrowicze wylecą w poniedziałek. W starciu z drużynami z innych krajów staną przed okazją wywalczenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Emocji w Arenie Legionowo nie brakowało. Polacy rozpoczęli pierwszego seta niepewnie. Do pierwszej przerwy technicznej Czesi wykazali się skutecznością akcji. Przy stanie 8:6 asem serwisowym popisał się kapitan przeciwników, Ondrej Hudecek. Po doskonałej obronie Pawła Zagumnego podopieczni Anastaziego doprowadzili do remisu 9:9. Na drugiej przerwie technicznej to polscy zawodnicy prowadzili. Dobre zagrywki oraz przyjęcie pozwoliło utrzymać przewagę do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:21.

Drugi set rozpoczął się bez zmian w składzie. Polscy zawodnicy nie zdołali utrzymać dwupunktowej przewagi i pozwolili Czechom doprowadzić do remisu 7:7. Perfekcyjna obrona Krzysztofa Ignaczaka zapunktowała sukcesem i na przerwę techniczną podopieczni Anastaziego zeszli z wynikiem 8:7. Rozegranie Pawła Zagumnego oraz zagrywka zawodników wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie 16:13. Niestety goście szybko zdążyli odrobić straty i doprowadzić do remisu. Przy zagrywce kapitana Ondreja Hudecka zdobyli dwa punkty. Przy stanie 20:17 pojedynczym blokiem popisał się Michał Winiarski. Szybka strata punktów sprawiła, że trener Anastazi przy wyniku 23:22 zażądał przerwy dla swoich zawodników. Dobre przyjęcie pozwoliło Polakom wygrać seta 25:23.

W trzecim secie na boisku Zbigniewa Bartmana zastąpił Jakub Jarosz, natomiast w miejscu Krzysztofa Ignaczaka pojawił się Paweł Zatorski. U Czechów na rozegranie wszedł Lukas Tichacek. Na początku partii szczęście sprzyjało gospodarzom. Doskonała zagrywka Marcina Możdżonka wyprowadziła reprezentację Polski na prowadzenie 6:5. Asem zapunktował Jakub Jarosz, który doprowadził do wyniku 8:5. Goście szybko odrobili straty i wyrównali 9:9. Na drugą przerwę techniczną Czesi zeszli z dwupunktowym prowadzeniem. Potrójny blok ustawiony przez Pawła Zagumnego zaowocował remisem. Przy stanie 22:21 na zagrywkę w miejsce Marcina Możdżonka wszedł Łukasz Żygadło. Niestety, szansy nie wykorzystał. Pierwszą piłkę meczową Czesi obronili. W decydującym momencie po bloku piłkę wybił Michał Winiarski i rozstrzygnął losy spotkania. Reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Czech 3:0.

W meczu nie pojawił się kontuzjowany Bartosz Kurek. Atakujący PGE Skry Bełchatów boryka się z bólem pleców. Po sparingach trener kadry zadecyduje, czy zawodnik wystąpi w rozgrywkach Pucharu Świata.

Reprezentacja Polski pojawiła się na boisku w składzie: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Marcin Możdżonek oraz Krzysztof Ignaczak (libero). Przeciwnicy wystawili następujących zawodników: Radek Mach, Martin Krystof (libero), Petr Konecny, Ondrej Hudecek, Petr Platenik, Jan Stokr oraz Petr Zapletal.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!