Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porozmawiajmy o seksie głośno. Edukacyjna gra miejska pod koniec września w stolicy

Kamila Małocha
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 123RF
Koniec z nudnymi grami miejskimi. Zaczyna się prawdziwa zabawa. Gramy i rozmawiamy o seksie!

Kartkówka z wiedzy o fizjologii człowieka na ulicy w centrum stolicy? Dlaczego nie. To jedno z zadań, które przygotowali organizatorzy gry miejskiej o seksie. Zabawa rozpocznie się w piątek 28 września na patelni przy metrze Centrum. Początek o godz. 16, ale jeżeli ktoś przyjdzie później, nie szkodzi - byle przed godz. 20.15.

Zobacz także: Stołeczny Urząd Pracy szuka tancerki erotycznej do klubu nocnego dla mężczyzn

- Mogę zdradzić, że w zaplanowanej przez nas grze uczestnicy będą się mogli wcielić w rolę zagubionych nastolatków, którzy próbują się odnaleźć w gąszczu sprzecznych informacji i oczekiwań. Każdy dostanie "legitymację szkolną", na której zbierać będzie pieczątki - mówi Zuzanna Włodarczyk, jedna z koordynatorek. Etapy gry - jest ich osiem - przeprowadzane będą w pubach i kawiarniach, gdzie gracze zrealizują nietypowe zadania związane ze sferą seksualności człowieka. Zaplanowane są one w taki sposób, by mogło je wykonywać w jednej chwili kilka osób naraz. - Fajna zabawa, no i można się czegoś nauczyć. W szkole o połowie z tych rzeczy nawet nie wspomnieli - przyznaje Kasia, uczestniczka zeszłorocznej edycji, w której wzięło udział około 80 osób.

Czytaj także: Warszawiaku, uważaj na sąsiadów! Nie wszystkim podoba się głośne uprawianie seksu (FOTO)

Gra to doskonała okazja do zadania pytań, skonfrontowania się ze stereotypami oraz sprawdzenia własnej wiedzy. - Młodych ludzi często nurtują pytania z zakresu bezpieczniejszych zachowań seksualnych, antykoncepcji czy infekcji przenoszonych drogą płciową. Niejednokrotnie nie wiedzą, jak prawidłowo używać prezerwatyw i wierzą w powielane wciąż mity, takie jak np. mikropory w prezerwatywach przepuszczające HIV czy gwarancja niezajścia w ciążę podczas pierwszego razu - mówi Paula Woźniakowska, koordynatorka akcji i streetworkerka.

Zobacz koniecznie: Włoska gra rodem z "Ojca Chrzestnego" w sobotę 15 września

Według raportu przygotowanego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polfarmę 88 proc. Polaków uważa, że w szkołach powinno się prowadzić zajęcia z zakresu wychowania seksualnego. Choć placówki mają obowiązek organizowania takich zajęć, często z nich rezygnują lub realizują je niekompetentni i zawstydzeni nauczyciele.

- Młodzi sięgają często do internetu, gdzie znaleźć mogą zarówno informacje dobre, jak i rzeczy odrażające i wulgarne, które nie mają wiele wspólnego z prawdziwym życiem. Brak wiedzy powoduje chaos informacyjny, a młody człowiek nie potrafi ocenić, czy to, co widzi lub czyta w sieci, jest dobre albo prawdziwe - tłumaczy prof. Zbigniew Izdebski.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto