mdaw
"Warszawa, Warszawa, CWKS Legia!" - śpiewy na Okęciu. Kilka ...
"Warszawa, Warszawa, CWKS Legia!" - śpiewy na Okęciu. Kilka ... fot. Mateusz Kostrzewa/ legia.com
"Warszawa, Warszawa, CWKS Legia!" - śpiewało kilka tysięcy kibiców Legii, którzy zgotowali drużynie piękne przywitanie na lotnisku.

Zwycięstwo nad Spartakiem przejdzie do historii. Podobnie, jak niesamowite przyjęcie piłkarzy na Lotnisku Chopina. W nocy odbyła się tam prawdziwa feta. Kilka tysięcy "szalonych" fanów przywitało piłkarzy. Radości nie było końca. Każdy z obecnych chciał zrobić zdjęcie lub zdobyć autograf ulubionego piłkarza. - Dziękujemy, dziękujemy! - zaintonowali obecni kibice.

Przez kilkadziesiąt minut wszyscy celebrowali awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. - Jesteśmy świadkami historycznego momentu – mówili fani. - Janusz Gol alle, alle – niosło się po hali przylotów. Po godzinie 3.00 piłkarze wsiedli do autokaru i pojechali na Łazienkowską 3.

Legia wygrywa ze Spartakiem. Jest Liga Europejska!

Rewanżowe spotkanie w Moskwie rozpoczęło się dla legionistów fatalnie. Już w 10. minucie stracili pierwszą bramkę po strzale Kombarowa. Grali nieskładnie zarówno w ataku, jak i obronie. Spartak atakował i po kolejnym kwadransie prowadził już dwoma bramkami. Rzut karny wykorzystał Kombarow. Nic nie wskazywało na to, że Legia się jeszcze podniesie. A jednak. Szybką bramkę zdobył Kucharczyk. Stołeczna drużyna poszła za ciosem. Jeszcze przed przerwą fantastycznym strzałem zza pola karnego wyrównał Maciej Rybus.

Druga połowa to walka na całego. Jednak nie zakończona golem, aż nadszedł doliczony czas gry, podczas którego awans Legii zagwarantował nie kto inny, jak... Janusz Gol. Legia wygrała ze Spartakiem na Łużnikach 3-2 i awansowała do Ligi Europejskiej. Zobacz, jak padły bramki.

W pierwszym meczu był remis 2-2.

Zródło: własne, legia.com

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?