Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstaje Standard Warszawskiego Budynku Zrównoważonego. Dzięki temu nowe inwestycje będą bardziej ekologiczne

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Warszawa będzie miała swój standard budynku zrównoważonego
Warszawa będzie miała swój standard budynku zrównoważonego Szymon Starnawski
Trwają prace nad stworzeniem Warszawskiego Standardu Budynku Zrównoważonego. Pomoże on inwestorom w opracowaniu bardziej ekologicznych projektów. Szczegóły w tekście poniżej.

Warszawski Standard Budynku Zrównoważonego

Warszawa będzie miała swój standard budynku zrównoważonego, który posłuży do analizy tego, jak aktualnie buduje się w stolicy, a następnie pomoże wyznaczyć nowe kierunki sporządzania bardziej ekologicznych projektów. Odpowie on także na pytania dotyczące m.in. ponownego wykorzystania wód opadowych, ograniczenia energii elektrycznej czy też użycia przyjaznych środowisku materiałów budowlanych. - Zmiany klimatyczne, miejska wyspa ciepła, dostępność budynków i przestrzeni dla wszystkich użytkowników to główne wyzwania, które stoją przed architektami i urzędnikami planującymi rozwój Warszawy. Dawniej nie zastanawialiśmy się czy materiały budowlane są wytarzane lokalnie, czy muszą być transportowane z daleka. Nie myśleliśmy o ekologicznych kosztach ich produkcji, a potem recyclingu. Teraz to wszystko staje się ważne– przypomina Marlena Happach, Architekt Miasta i zapowiada rozpoczęcie prac nad stworzeniem Standardu Warszawskiego Budynku Zrównoważonego.

Eco Warsaw Tower. Nad Wisłą powstaje ekologiczny wieżowiec. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Eco Warsaw Tower. Nad Wisłą powstaje ekologiczny wieżowiec. ...

Warszawa coraz bardziej EKO

Warszawskie budynki stają się coraz bardziej ekologiczne. Niedawno dzielnica Żoliborz zamontowała na obiektach miejskich panele słoneczne, a do końca 2020 Wodociągi Warszawskie zainstalują instalacje fotowoltaiczne za blisko 40 mln zł. To nie koniec, bo pod koniec stycznia kompleks handlowo-biurowy Plac Unii otrzymał certyfikat BREEAM In-Use z oceną „Bardzo dobrą” i tym samym utrzymał się w czołówce najbardziej zielonych budynków w Polsce. W 2019 r. stolicy powstał też jeden z najbardziej zaawansowanych budynków pasywnych energetycznie w kraju. Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne to pierwszy, tak ekologiczny budynek użyteczności publicznej w Polsce. Dzięki innowacyjnym technologiom będzie produkować własny prąd, pozyskiwać wodę z deszczówki i na bieżąco optymalizować zużycie energii w poszczególnych punktach Centrum. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto