MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Press o MM

Redakcja
Emila Chanczewska
"Przedrukowuję" z lutowego numeru ogólnopolskiego miesięcznika Press. Szkoda, że nie wspomnieli o nas:(

Portale MM Moje Miasto już zbudowały zasięg – są obecne we wszystkich dużych miastach. I z optymizmem patrzą w przyszłość
 
Obywatel MM

 
W  grudniową środę Ewa Kowalska umieściła w portalu Mm.trojmiasto.pl zdjęcia i wideo powstającego w Gdańsku stadionu. Robi tak od 75 tygodni. Bolał ją ząb, ale nawet nie pomyślała, żeby nie pojechać na budowę – po prostu wzięła trzy ibupromy. – Relacjonowanie tego, co mnie otacza, to moja pasja. Stadion warto pokazywać, jest piękny architektonicznie. Dzięki MM pamiętnik budowy stadionu ma ogromny oddźwięk. Na niszowej stronie nikt by go nie zauważył – mówi Kowalska.
Autorka pamiętnika jest jednym z wielu tysięcy użytkowników należących do Mediów Regionalnych portali społecznościowo-informacyjnych MM Moje Miasto opartych na dziennikarstwie społecznym.
Ekspansja
Projekt ma obecnie już 10 serwisów w 10 największych miastach Polski i 16 serwisów (pozbawionych niektórych funkcji) w mniejszych miastach. Użytkownicy mogą pisać teksty, prowadzić blogi, fotoblogi, nadsyłać materiały wideo, komentować wpisy. Portale posiadają także mapy, na których internauci zaznaczają ważne dla miasta wydarzenia. W Lublinie i w Szczecinie ukazują się też bezpłatne tygodniki „MM Moje Miasto” zawierające informacje z poszczególnych dzielnic miasta. Oba korzystają z informacji przesłanych przez internautów.
Od sierpnia ub.r. ze stron internetowych MM Moje Miasto można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy aplikację Mobilny Dziennikarz Obywatelski (MoDO). Ułatwia ona przygotowanie materiałów multimedialnych i umożliwia wysłanie informacji do redakcji, która umieszcza ją na stronie. – MoDO, zdjęcie, wideo czy artykuł, dociera bezpośrednio do newsroomu. Ułatwia to również pracę dziennikarzom etatowym, którzy w prosty i szybki sposób mogą przesłać informację z konferencji, meczu czy miejsca wypadku – wyjaśnia Tomasz Krawczyk, zastępca dyrektora ds. nowych mediów w Mediach Regionalnych. Według niego użytkownicy portali MR to obecnie blisko jedna czwarta użytkowników wszystkich serwisów internetowych Mediów Regionalnych.
Pierwszy portal MM powstał w październiku 2006 roku w Szczecinie. Kolejne w grudniu 2007 roku w Trójmieście i w marcu 2008 roku w Lublinie. Jeszcze w tym samym roku ruszyło siedem kolejnych portali: MM Moje Miasto Warszawa, MM Moje Miasto Łódź, MM Moje Miasto Poznań, MM Moje Miasto Kraków, MM Moje Miasto Bydgoszcz, MM Moje Miasto Wrocław i MM Moje Miasto Silesia. W listopadzie 2008 roku aplikacja MoDO, z sukcesem przetestowana w miejskich serwisach, została dołączona do innych portali Mediów Regionalnych.

Więcej w lutowym numerze "Press"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto