Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Spod Pałacu Kultury i Nauki ruszył "Marsz Gniewu". Możliwe duże utrudnienia w ruchu

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Spod PKiN ruszył "Marsz Gniewu"
Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Spod PKiN ruszył "Marsz Gniewu" Adam Jankowski
W Warszawie trwa protest pracowników budżetówki. Strajkujący, którzy przyjechali do stolicy z całej Polski, domagają się podwyżki płac. O godzinie 12:00 uczestnicy demonstracji wyruszyli spod Pałacu i Kultury i Nauki w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z przemarszem, w centrum miasta należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

W piątek 15 września punktualnie o godzinie 12:00 na placu Defilad w Warszawie rozpoczął się protest Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Forum Związków Zawodowych. Pracownice i pracownicy państwowej sfery budżetowej, którzy przyjechali do stolicy z różnych stron kraju, domagają się 20-procentowej podwyżki płac jeszcze w tym roku i 24-procentowej podwyżki w 2024 roku.

Poniżej nasza fotorelacja z protestu.

Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Spod PKiN ruszył "Marsz Gniewu"

Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Spod Pałacu Kult...

Protest pracowników budżetówki w Warszawie. Duże utrudnienia w ruchu

Uczestnicy protestu wyruszyli spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poniżej przedstawiamy trasę "Marszu Gniewu".

  • Plac Defilad
  • Rondo Dmowskiego
  • Aleje Jerozolimskie
  • Rondo de Gaulle’a
  • Nowy Świat
  • Plac Trzech Krzyży
  • Ulica Wiejska
  • Gmach Sejmu RP
  • Ulica Piękna
  • Aleje Ujazdowskie
  • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że w przemarszu weźmie udział kilkanaście tysięcy osób. Policja może zdecydować o zamknięciu ruchu na ulicach, którymi będą przemieszczać się uczestnicy przemarszu, a także na drogach poprzecznych - przekazał ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadał, że w przypadku braku możliwości przejazdu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25 i 35 oraz autobusy linii 107, 108, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 131, 158, 159, 166, 171, 175, 180, 222, 503, 507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525 i E-2.

W piątek na przystankach pasażerom będą pomagali informatorzy. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu. Na warszawskich ulicach będą pracowali także instruktorzy nadzoru ruchu. Zalecamy korzystanie z metra oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich - poinformował w komunikacie ZTM.

Zakończenie zgromadzenia zaplanowano na godzinę 17:00.

Dlaczego odbywa się protest?

Komitet zwraca się do Prezesa Rady Ministrów - Panie Premierze, to ostatni moment na spełnienie słusznych postulatów Pracowników na co dzień pełniących służbę dla Państwa i Obywateli. Bez godziwie wynagradzanych Pracowników szeroko pojętej sfery budżetowej i jednostek sektora finansów publicznych sprawne Państwo nie istnieje! Działając w imieniu setek tysięcy Pracowników oczekujemy niezwłocznej reakcji i spełnienia postulatów - czytamy w zapowiedzi protestu.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto