Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa drogi DW 721 pod Warszawą. Z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny bez dziur. Wkrótce ruszy inwestycja za ponad 84 mln zł

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Wkrótce ruszy przebudowa fragmentu DW 721
Wkrótce ruszy przebudowa fragmentu DW 721 Google Street View
Wkrótce rozpocznie się przebudowa blisko pięciokilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku Piaseczno - Konstancin-Jeziorna. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 21 lutego. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na ponad 84 miliony złotych. Planowane prace potrwają 3 lata i wykona je firma Skanska. W trakcie robót, kierowcy będą musieli liczyć się ze znacznymi utrudnieniami. Po zakończeniu działań, odetchną jednak z ulgą. To bowiem koniec dziur na tym odcinku.

Spis treści

Podpisano umowę na remont DW 721

W środę 21 lutego 2024 roku podpisano umowę na przebudowę prawie pięciokilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Dokumenty sygnował Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W wydarzeniu wzięli udział także przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, wiceprzewodniczący sejmiku Marcin Podsędek, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Anna Brzezińska oraz radna województwa Aleksandra Śmietanka.

Inwestycja za ponad 84 miliony złotych

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z gminami Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, które pokryły 50 procent kosztów wykonania dokumentacji projektowej (ponad 500 tys. zł).

Wartość całej inwestycji to ponad 84 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Jestem przekonany, że kompleksowa przebudowa drogi 721 na odcinku prawie 5 km od Piaseczna do Konstancina-Jeziorny bardzo ucieszy użytkowników tej drogi. Za ponad 84 mln zł wykonana będzie nowa konstrukcja nawierzchni, sygnalizacja świetlna i dwa nowe ronda. W znaczący sposób zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, gdyż po obu stronach drogi powstaną chodniki oraz ścieżki rowerowe, nowe przejścia dla pieszych i nowe oświetlenie - powiedział przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski.

Szeroki zakres robót

Prace obejmą odcinek drogi wojewódzkiej nr 721 o długości 4,8 km od skrzyżowania z ul. Julianowską w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Projekt rozbudowy drogi zakłada wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni, budowę chodnika, ścieżki rowerowej i przebudowę skrzyżowań. Poniżej szczegóły robót:

  • Na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego powstanie rondo turbinowe
  • Dla pojazdów skręcających w ul. Dworską zaprojektowano dodatkowy pas ruchu i sygnalizację świetlną
  • Sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do lewoskrętów powstaną również na skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich Skrzyżowanie z ul. Kołobrzeską zostanie przebudowane na rondo, a na skrzyżowaniu z ul. Chylicką będzie wybudowana sygnalizacja świetlna i lewoskręt
  • Na wlocie w ul. Chylicką mają być dwa pasy - jeden do skrętu w prawo, drugi - w lewo

Kompleksowa przebudowa tej drogi wpłynie na bezpieczeństwo zarówno w ruchu pieszym, jak i samochodowym. Po zakończeniu tej inwestycji kierowcy, piesi i rowerzyści będą mogli cieszyć się z wielu udogodnień, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a także nowa sygnalizacja świetlna - podkreślił wiceprzewodniczący sejmiku Marcin Podsędek.

Prace potrwają trzy lata. Kierowców czekają utrudnienia

Prace, które rozpoczną się wiosną tego roku, docelowo mają potrwać trzy lata. W ich czasie, kierowcy będą musieli liczyć się ze znacznymi utrudnieniami.

Jest to teren miejski, wysoko zurbanizowany, jest mnóstwo sieci podziemnych, przebudowa, kolizja wszystkich sieci energetycznych, gazowych, cała teletechnika. Tam jest mnóstwo, mnóstwo sieci zlokalizowanych, w większości prace będą odbywały się pod ruchem albo z tylko niewielkimi objazdami - mówi w rozmowie z portalem "RDC" Monika Burdon z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Roboty w miarę możliwości mają być prowadzone przy zachowanym ruchu. Wykonawca inwestycji jest firma Skanska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto