Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przychodnie i szpital w powiecie ostrowieckim sprzyjają kombatantom

redakcja
redakcja
Dyrektor szpitala Józef Grabowski (pierwszy z lewej) z certyfikatem placówki przyjaznej kombatantom. Obok stoją: prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński, członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Kielcach Maciej Lis.
Dyrektor szpitala Józef Grabowski (pierwszy z lewej) z certyfikatem placówki przyjaznej kombatantom. Obok stoją: prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński, członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Kielcach Maciej Lis. redakcja
Kilkanaście przychodni i szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim to placówki przyjazne kombatantom. Specjalne porozumienie w tej sprawie podpisano we wtorek w Urzędzie Miasta.

Powiat ostrowiecki dołączył do Świętokrzyskich Programów „Szpitale i Przychodnie Przyjazne Kombatantom", których celem jest stworzenie sieci placówek, w szczególny sposób opiekujących się kombatantami. Mają oni oczywiście swoje ustawowe prawa, ale w praktyce nie zawsze są one przestrzegane.- Kombatanci mają prawo do korzystania z wizyt u specjalistów bez skierowania i poza kolejnością, ale bardzo często tak się nie dzieje. Przepisów nie przestrzegają nie tylko pacjenci, ale i pracownicy przychodni- mówi Maciej Lis, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Kielcach.- Dobrze, że w naszym województwie przystąpiono do takiego programu, bo to oznacza, że martwe do tej pory ustalenie będą realizowane.W powiecie ostrowieckim do programu przystąpiło 11 poradni niepublicznych i Zespół Opieki Zdrowotnej. Ich przedstawiciele spotkali się w Urzędzie Miasta z władzami Ostrowca i powiatu, członkiem Zarządu Województwa Kazimierzem Kotowskim, a także Maciejem Lisem, Zbigniewem Mielczarkiem- prezesem Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach, Bernardem Jasiewiczem- prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Sybiraków i Karolem Fijałkowskim- pełnomocnikiem Zarządu Województwa ds. Kombatantów i osób represjonowanych. Ostrowiecką Radę Kombatantów reprezentował jej prezes Tadeusz Tyniec.Do porozumienia przystąpiły: Zespół Opieki Zdrowotnej, Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotneuj- „Opiekun", „Rodzina", „Omega", Ośrodek Leczniczo- Profilaktyczny „Promed", Ośrodek Leczenia Zaburzeń Psychicznych i Uzależnień „Eskulap", Centrum Medyczne „Krio-Med", „Eskulap- Med) w Bodzechowie i „Vitamed" w Kunowie. Oprócz wypełniania ustawowych zapisów, placówki w większości już i tak ściśle współpracujące ze środowiskami kombatanckimi, zapewnią im dodatkową opiekę profilaktyczną i np. wizyty domowe. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto