MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Edukacyjny 2023 na Mazowszu. Na gali w Warszawie rozdaliśmy nagrody nauczycielom. Oto lista nagrodzonych

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Krzysztof Jedynak / Polska Press
W środę 31 stycznia wręczono nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym 2023. Wyróżnienia otrzymali najlepsi nauczyciele z Mazowsza. To największy plebiscyt w kraju. Jego organizatorem są tytuły Polska Press Grupy: Polska Metropolia Warszawska, Tygodnik Ostrołęcki i Echo Dnia. Poniżej relacja z uroczystej gali.

W środę 31 stycznia w warszawskim Domu Kultury „Kadr” odbyła się uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny Polska Press Grupy. Na wydarzeniu wręczone zostały dyplomy laureatom z poszczególnych powiatów, a także nagrody zwycięzcom etapu wojewódzkiego. Plebiscyt, organizowany przez Polską Metropolię Warszawską, Echo Dnia i Tygodnik Ostrołęcki, jest największym tego rodzaju wydarzeniem nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce.

Licznie zgromadzonych nauczyli, którzy na miejsce przyjechali z całego województwa, przywitały piosenki w wykonaniu Eweliny Borkowskiej, laureatki międzynarodowej nagrody Issa, a także plebiscytu Polska Press – Osobowość Roku. Następnie, głos zabrała organizatorka wydarzenia.

- Choć nie każdy uczeń doceni Wasze starania od razu, a niektórzy być może nigdy, wystarczy, że wypuścicie w świat choć grupkę młodych ludzi pełnych optymizmu, nadziei na lepsze jutro i chęci do działania. Nie traćcie wiary w to, że jesteście dla nasz wszystkich ważni. Doceniamy Wasze starania i szanujemy Was za to, że podjęliście się jednej z najtrudniejszych prac – powiedziała Ewa Szmarowska, dyrektor działu realizacji projektów Polska Press Grupy.

Zobaczcie zdjęcia z gali Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Plebiscyt Edukacyjny 2023 na Mazowszu. Na gali w Warszawie r...

Warto przypomnieć, że celem plebiscytu było nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także posiadają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Nagrody podzielono między nauczycieli przedszkolnych, klas 0-3, 4-8 i szkół ponadpodstawowych. Wybrano również: Przedszkole Roku oraz Szkołę Roku. W sumie wyróżnienie otrzymało ponad dwieście osób oraz placówek.

Plebiscyt edukacyjny 2023 na Mazowszu. Oto lista laureatów wojewódzkich

Spotkanie w Domu Kultury „Kadr” było również okazją, by wręczyć nagrody na szczeblu wojewódzkim.

- _Chciałam podziękować za to niezwykłe wyróżnienie. Myślę, że jest ono dla mnie motywacją do dalszej pracy i zaangażowania w tę prace _– powiedziała laureatka pierwszego miejsca w kategorii „Nauczyciel Przedszkolny”, Beata Jurkowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu.

Oto trzy pierwsze miejsca w kategorii „Nauczyciel Przedszkolny”:

 1. Beata Jurkowska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących, Radom
 2. Małgorzata Wiczuk, Przedszkole Niepubliczne Tik-Tak, Mińsk Mazowiecki
 3. Milena Skabek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza, Rogolin

Następną kategorią, w której przyznawano nagrody był „Nauczyciel Klas 0-3”:

 1. Karina Walter, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Michałowice
 2. Elwira Krawczuk, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa
 3. Anna Biernat, Publiczna Szkoła Podstawowa, Trzebucza

- To ogromne wyróżnienie dla nas wszystkich, nieważne które miejsce zajęliśmy. Uważam, że wszyscy powinniśmy być z siebie dumni. A także z tego, że są jeszcze rodziny, które doceniają naszą ciężką pracę - mówiła Wisława Frąk, zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii „Nauczyciel Klas 4-8”.

W tej kategorii pierwsze trójka nagrodzonych prezentowała się następująco:

 1. Wiesława Frąk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, Bieniędzice
 2. Małgorzata Pajewska-Multan, Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz, Warszawa
 3. Edyta Kawska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 im. Świętego Brata Alberta, Radom

- Nie ma piękniejszej nagrody niż ta, którą otrzymujemy od uczniów i rodziców. Życzę Państwu pięknych chwil w tym zawodzie i świadomości, że to co robimy, jest bardzo ważne - powiedziała z kolei Marzena Tomczyk-Majewska, zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii „Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej”.

W tej kategorii pierwsze trójka nagrodzonych prezentowała się następująco:

 1. Marzena Tomczyk-Maciejewska, III Liceum Ogólnokształcące im. Płk. Dionizego Czachowskiego, Radom
 2. Edyta Zdanowska, Zespół Szkół nr 1, Grodzisk Mazowiecki
 3. Janusz Prusik, Zespół Placówek Oświatowych, Jednorożec.

Z kolei kategorii "Dyrektor Placówki Edukacyjnej" wygrała Monika Mikołajczyk ze Specjalistycznej Szkoły Specjalnej w Jurkach. - Jestem dumna, szczęśliwa i czuję się spełniona w roli nauczyciela oraz dyrektora. Na co dzień pracuję z dziećmi z ośrodka szkoleniowego w Jurkach. To ogromna satysfakcja, że mogę z tymi dziećmi spędzać czas - powiedziała

W kolejnej części plebiscytu nagrodzono najlepsze placówki.

W kategorii "Przedszkole Roku" nagrodzono: Przedszkole Językowe Kangurek w Ostrołęce (miejsce 3.), Przedszkole w Otrębusach (miejsce 2.) oraz Przedszkole Niepubliczne Robuś w Warszawie (miejsce 1.).

Z kolei "Szkołą Roku" została Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. Kolejne miejsca zajęli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Trzebuczy (miejsce 2.) oraz Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Platerowie (miejsce 1.).

- Najlepszą nagrodą dla nauczyciela jest uśmiechnięta twarz jego ucznia. Ale ta nagroda jest również bardzo ważna, bo wynika z tego, że docenili nas rodzice tych uczniów. Serdecznie im dziękuję - powiedział dyrektor SP w Ojrzanowie.

Nagrody wręczono również w kategoriach, które wykraczają poza podstawowy zakres edukacji.

"Szkołą Językowa Roku":

 1. GoBest - Szkoła językowa online w Warszawie
 2. Alma Mater - Szkoła Języków Obcych w Ostrołęce
 3. High5! School w Warszawie.

- Przede wszystkim chciałam podziękować uczniom: małym, dużym, a także tym dorosłym z całego świata. Bez Was moja szkoła nie mogłaby istnieć. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie. Chciałabym też podziękować wszystkim naszym nauczycielom - dziękuję za serce i atmosferę, którą tworzycie. Dziękuję też mojemu mężowi Wojtkowi, z którym razem wymyśliliśmy tę szkołę. I na koniec dziękuję też mojej córce, która świetnie radzi sobie i jest wyrozumiała, że mama tyle pracuje - powiedziała Danuta Łojan, właścicielka i założycielka szkoły językowej GoBest.

"Nauczyciel Akademicki"

 1. Mateusz Gawiński, Społeczna Akademia Nauk, Warszawa
 2. Małgorzata Wirtek, Uniwersytet Młodzieżowy, Warszawa
 3. Sławomir Dańczak, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawa

- Chciałbym podziękować sobie za tę nagrodę. Moja rola była niezwykle ważna. Ale tak naprawdę chciałem podziękować moim studentom z psychologii, którzy docenili mój wkład w ich edukację, który mam nadzieję, że będzie dla nich przydatny. A na koniec życzę wszystkim, żebyśmy trochę lepiej zarabiali - powiedział Mateusz Gawiński.

"Uczelnia Roku"

 1. Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 2. Collegium Humanum w Warszawie
 3. Uniwersytet Młodzieżowy w Warszawie

- Chciałabym podziękować studentom za zaufanie. A także wykładowcom, którzy są wyjątkowo zaangażowani w przekazywanie wiedzy. Dziękuję też pracodawcom, którzy chętnie wybierają naszych absolwentów - powiedzieli przedstawiciele Akademii Medycznej Humanum w Warszawie.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto